دوشنبه 13 خرداد 1387

قطع آگهی‌های دولتی برای مطبوعات منتقد، دویچه وله

مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد اعلام کرده که رسا‌نه‌های منتقد با قطع آگهی‌های دولتی مواجه خواهند شد. از نظر عیسی سحرخیز روزنامه‌نگار و تحلیلگر سیاسی، فشار اقتصادی بر مطبوعات و «ایجاد فضای رعب و وحشت» دو عامل اصلی برای محدود کردن فضای مطبوعاتی آزاد در ایران هستند.

در حالی که هفته گذشته غلامحسین الهام سخنگوی دولت اظهار داشت که یکی از ویژگی‌های دولت نهم «مخالفت با سانسور و انتقادپذیری» است، سخنان اخیر علی اکبر جوانفکر مشاور رسانه‌ای و مطبوعاتی محمود احمدی‌نژاد رییس جمهور نشانگر تشدید فشار بر مطبوعات منتقد دولت نهم است.

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

جوانفکر در گفت‌وگو با روزنامه «کارگزاران» از جمله اعلام کرد که رسا‌نه‌هایی که قصد «براندازی دولت» را دارند با «قطع آگهی‌های دولتی» مواجه خواهند شد. وی گفت: «در فضایی که برخی رسانه‌ها شمشیر را علیه دولت از رو بستند، به صورت دولت تیغ می‌کشند، صراحتا اعلام می‌کنند که قصد براندازی دولت را دارند و در عمل هم این کار را اثبات می‌کنند، طبیعی است که انتظار آگهی دولتی زیاده‌خواهانه است. قطع آگهی‌های دولتی واکنش طبیعی به قصد مطبوعات منتقد برای براندازی دولت است».

عیسی سحرخیز روزنامه‌نگار و تحلیلگر سیاسی، در مصاحبه با دویچه وله، اظهارات اخیر مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد را تلاش در جهت ایجاد اهرمی برای فشار اقتصادی بر مطبوعات منتقد می‌داند که، به گفته او، از مدت‌ها پیش آغاز شده و اکنون تنها اعلام می‌شود. از نظر عیسی سحرخیز فشار اقتصادی بر مطبوعات از طریق قطع آگهی‌های یا رایانه‌های دولتی و «ایجاد فضای رعب و وحشت» دو عامل اصلی برای محدود کردن فضای مطبوعاتی آزاد در ایران هستند.

مصاحبه‌گر: بهنام باوندپور

دنبالک:

فهرست زير سايت هايي هستند که به 'قطع آگهی‌های دولتی برای مطبوعات منتقد، دویچه وله' لينک داده اند.
Copyright: gooya.com 2016