جمعه 9 مرداد 1388   صفحه اول | درباره ما | گویا


گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

احمدی‌نژاد: رابطه ما با رهبری، مانند رابطه پدر و پسر است، انتخابات اخير الگوی جديدی را در برابر بشريت ارائه داد، ايلنا

- انتخابات اخير مبانی دموکراسی ليبرال را در تئوری و عمل زير سوال برد
- انقلاب، به فضل الهی همه جار و جنجال‌ها را به زباله‌دان تاريخ خواهد انداخت


رئيس‌جمهور گفت: در روزهای اخير عده ای با خيال خام خود به تکاپو افتادند تا رابطه دولت و رهبر عزيز انقلاب را خدشه‌دار جلوه دهند و با جار و جنجال، جدايی و فاصله بين دولت و رهبری را القاء کنند در حالی که آنان نمی‌دانند که نوع رابطه ما با مقام معظم رهبری فراتر از قالب‌های سياسی و اداری است و از جنس محبت، اعتقادی و پدر پسری است.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


به گزارش ايلنا، محمود احمدی‌نژاد صبح امروز در آيين يازدهمين هم انديشی علمی - پژوهشی اساتيد کشور که در مشهد در حال برگزاری است، افزود: وارد شدن بدخواهان در چنين عرصه ای و القاء چنين شبهاتی حرکتی بی‌نتيجه است و آنها قطعا چنين آرزويی را به گور خواهند برد و اين راه به روی شياطين بسته است.
وی اساتيد بسيجی را همکاران آرمانی خود دانست و با تأکيد بر اينکه ضرورت دارد در افق نگاه خود تجديدنظر کنيم، اظهار داشت: بايد در دانشگاه‌ها سطح انتظار از خودمان را بالا ببريم و انتظار اين است که دانشگاه و حوزه پرچمدار تحولات گوناگون در کشور باشند.
احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: امروز امروز سازمان بسيج اساتيد درخت تناوری است که نقطه اميد و اتکای انقلاب اسلامی در عرصه‌های علمی، فکری و فناری تبديل شده است.
رييس جمهور افزود: دانشگاه بايد با فرهنگ و انديشه بسيجی اداره شود و پرچم فرهنگ بسيج به عنوان پرچم عزت، آزاديخواهی و روحيه نشاط بايد در دانشگاه برافراشته شود.
احمدی‌نژاد با بيان اينکه ضرورت دارد در افق نگاه خود تجديدنظر کنيم، اظهار داشت: بايد در دانشگاه‌ها سطح انتظار از خودمان را بالا ببريم و انتظار اين است که دانشگاه و حوزه پرچمدار تحولات گوناگون در کشور باشند.
وی با بيان اينکه انقلاب اسلامی يک حقيقت پويا و جريان پيوسته تاريخی است، خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی در ايران يک جهش بلند در راستای تداوم مسير حرکت توحيدی بشريت است.
وی با اشاره به اينکه انتخابات در انديشه ولايی با نظام ليبرال-دمکراسی کاملاً‌ متفاوت است، تصريح کرد: انتخابات در جمهوری اسلامی ايران حرکت مستمر در مسير تعالی و پيشرفت و آرمان خواهی ملت است .
رييس‌جمهور با بيان اينکه در نظام ليبرال دمکراسی مردم فرصت ظهور و نقش‌آفرينی ندارند تصريح کرد: در انقلاب اسلامی ايران‌ اولين چيزی که در انتخابات متجلی می‌شود، فرصت نقش‌آفرينی و انتخاب کاملاً‌ آزادانه مردم است و انتخابات اخير مبانی دموکراسی ليبرال را در تئوری و عمل زير سوال برد.
دکتر احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: انتخابات اخير رياست جمهوری استيلای، ثروت، حزب و رسانه را بعنوان ابزار نظام سلطه در هم شکست و الگوی جديدی را در برابر بشريت ارائه داد. از اين رو غربی‌ها از اين موضوع به شدت ناراحت و عصبانی هستند.
وی افزود: ملت ايران در اين انتخابات به رغم تلاش بدخواهان مهر تأييد آگاهانه و مستحکمی را به پای انقلاب و انديشه ولايی زدند.
رييس‌جمهور با اشاره به تلاش دشمنان برای مخدوش کردن اقتداری که در ايران به واسطه انتخابات اخير ايجاد شده است، تصريح کرد: مطمئن هستم انقلاب ريشه‌دارتر از آن است که با چنين بادهايی بلرزد و به فضل الهی همه جار و جنجال‌ها را به زباله‌دان تاريخ خواهد انداخت.
رييس‌جمهور عدالت را روح حاکم بر فعاليت های دولت دانست و تاکيد کرد: عدالت نقطه آغاز به سمت کمال است به هر ميزانی که به سمت عدالت حرکت می کنيم شکوفايی ها اتفاق خواهد افتاد و بايد به نقطه ای برسيم که هيچ کس در ايران احساس نکند که فرصتی از او دريغ شده است. بايد همه احساس کنند که شهروند درجه يک هستند.
احمدی‌نژاد افزود: از سوی ديگر بايد به نقطه ای برسيم که هيچ کس خيال نکند بالاتر از ديگران است و حق فراتر از قانون برای خود قائل باشد. بايد به جايی برسيم که کسی گروه و دسته خود را مالک کشور نداند و برای خود حق انحصاری و امتياز ويژه قائل نباشند.
وی افزود: عدالت روحيه اميد را در ملت ايران زنده می کند گر چه کار سخت و نبرد گسترده و همه جانبه‌ای است اما شدنی است.
رييس‌جمهور با تاکيد بر اينکه نظام و دولت اسلامی بايد پرچمدار اسلام باشد، گفت: عدالت، محور همه برنامه‌ريزی‌ها و تصميمات دولت است و اين دولت تا آخر محکم پای اجرای عدالت ايستاده است.
احمدی‌نژاد با بيان اين دولت در دوره جديد بايد به دنبال ايجاد تحولات اجتماعی باشد، خاطر نشان کرد: در نظام اسلامی همه بايد احساس امنيت و آرامش کنند و هيچ‌کس نبايد احساس کند که کرامت او مخدوش شده است و از اين رو جامعه اسلامی بايد سرشار از نشاط، شادابی، سرزندگی و اميد باشد.
رييس جمهور همچنين در سفر به استان خراسان رضوی، شب گذشته در همايش استانداران سراسر کشور شرکت کرد.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016