دوشنبه 2 شهریور 1388   صفحه اول | درباره ما | گویا


گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

سردار جزايری: لايه‌های اصلی کودتای نرم تا حدی هنوز دست‌نخورده باقی مانده‌اند، ايسنا

- در شرايطی نيستيم که برای محاکمه‌ اغتشاش‌گران زمان زيادی را از دست بدهيم

سردار جزايری با بيان اين که « کسانی که آوازه‌ خيانتشان فراگير شده است، داعيه حزب و گروه نبايد داشته باشند» افزود: افکار عمومی بی‌صبرانه در انتظار مشاهده‌ نحوه برخورد دستگاه‌های ذی‌ربط و از جمله قوه‌ قضاييه با خائنان به انقلاب و نظام، در راه‌اندازی کودتای نرم و ايجاد آشوب و بلوا، در تهران هستند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) معاون فرهنگی و تبليغات دفاعی ستاد کل نيروهای مسلح افزود: ما در شرايطی نيستيم که برای محاکمه‌ اغتشاش‌گران زمان زيادی را از دست بدهيم. امنيت ملی کشور اقتضا می‌کند در اسرع وقت آشوب‌گران به سزای اعمال خائنانه خود برسند.

وی هرگونه سهل‌انگاری و نپرداختن به آنچه رئوس سازمان کودتا خواند را جفا به انقلاب بزرگ اسلامی ايران دانست و اظهارکرد: اين همان چيزی است که به نظر می‌رسد روح حضرت امام خمينی (ره) بنيان‌گذار نظام اسلامی نسبت به آن آزرده خاطر خواهد شد.

سردار سرتيپ پاسدار سيدمسعود جزايری در ادامه گفت: در حالی که لايه‌های اصلی کودتای نرم تا حدی هنوز دست‌نخورده باقی مانده‌اند، نمی‌توان خوش‌بين بود که مجددا دچار چنين تهديدها و بحران‌هايی نشويم؛ لذا بايد قبل از آن که جريان‌های مزبور به تجديد قوا و سازمان بپردازند، نهادهای اطلاعاتی و قضايی به رسالت و وظيفه‌ تاريخی، شرعی و قانونی خود عمل کنند.

وی هم‌چنين اظهار کرد: نبايد اجازه‌ فرار به جلو به بحران‌آفرينان اصلی داد. اين افراد با کمک خارجی‌ها در حال زمينه‌سازی هستند تا بحران را نهادينه کنند و مکان و زمان را برای عمليات‌های بعدی در اختيار بگيرند؛ گروه‌سازی‌هايی که اخيرا صحبت‌هايی از آن به ميان می‌آيد در همين راستاست و خود پرده ديگری از طرح کودتا هستند.

جزايری افزود: دوستان و ياران انقلاب مراقب باشند در فضای مانور و فرار از اجرای عدالت و شخصيت‌سازی کاذب برای سران اغتشاش بازی نکنند و اکنون که بسياری از شهروندان خواهان برخورد قانون با خاطيان اصلی هستند، با دست خود، جو روانی عدم برخورد به وجود نياورند.

رييس ستاد تبليغات دفاعی کشور در ادامه گفت: بحمدالله پايه‌های نظامی و دفاعی کشور از هر حيث محکم و استوار است، ليکن فراموش نشود که دشمن خارجی همواره مترصد ضعف ما در داخل است و در آن صورت است که به اصطلاح گزينه‌های نظامی، دور از ذهن نيست؛ لذا از جمله اقتضائات امنيت ملی کشور، برخورد قاطعانه و اثرگذار با کليه عوامل و مولفه‌های ضدامنيتی است.

معاون ستاد کل نيروهای مسلح هم‌چنين اظهارکرد: حفظ نظام از اوجب واجبات است و حافظان انقلاب و آحاد مردم اجازه نمی‌دهند اين واجب مهم مورد خدشه واقع شود.

جزايری در پايان با بيان اين مطلب که برخی دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله وزارت کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه ديپلماسی در قبال رسانه‌سازان و مروجان تروريسم و گروه‌سازانی که در تعارض منافع ملی کشور هستند، برخورد جدی‌تر و بهنگام بايد داشته باشند، خواهان افشای هرچه بيشتر ابعاد و زوايای مختلف تهديد نرم و نقش کشورهای بيگانه و شيوه‌های نفوذ و جاسوسی‌های نوين برای افکار عمومی و به‌ويژه تحصيل‌کردگان و نخبگان جامعه شد و افزود: با مداخله‌گران در امور داخلی و برهم زنندگان نظم و امنيت و تماميت نظام، رفتار تساهلی و تسامحی چندان جايز به نظر نمی‌رسد. بايد باورمان بشود که همواره امکان واردکردن ضربه از سوی دشمنان انقلاب و نظام وجود دارد و نبايد با خوش‌بينی‌های کاذب در کمين دشمن گرفتار شويم.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016