چهارشنبه 25 شهریور 1388   صفحه اول | درباره ما | گویا


گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

دعوت حزب اعتماد ملی از مردم برای شرکت در راهپيمايی روز جهانی قدس، تغيير

اميرالمؤمنين امام علی بن‌ابی‌طالب(ع):
دشمن ظالم و ياور مظلوم باشيد

سحام‌نيوز: حزب اعتماد ملی در آستانه روز جهانی قدس با انتشار بيانيه‌ای ضمن گرامی‌داشتن ياد امام راحل(ره) از ملت رشيد ايران و همه مستضعفان و آزادی‌خواهان جهان خواسته است که با حضور گسترده خود در مراسم اين روز بزرگ، يک‌صدا بر سر ظالمان و مستکبران جهان فرياد ‌زنند و حقوق تضييع شده محرومان و مظلومان جهان را از قدرت‌های سلطه‌جو و تماميت‌خواه طلب ‌کنند.» متن کامل اين بيانيه به شرح ذيل است:

بسم‌الله الرحمن الرحيم

رهبر فقيد انقلاب اسلامی، امام خمينی(ره) سی سال پيش در روز ۱۶ مرداد سال ۱۳۵۸ مصادف با سيزدهم رمضان ۱۳۹۹ هم‌زمان با شروع دور تازه‌ای از جنايات بی‌رحمانه رژيم اشغالگر صهيونيستی در لبنان در پيامی، روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به عنوان «روز جهانی قدس» تعيين کرد و عموم مسلمانان جهان و دولت‌های اسلامی را به همبستگی اسلامی در اين روز بزرگ به منظور حمايت از حقوق قانونی مردم مسلمان فرا خواند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


امام خمينی(ره) چند روز پس از صدور اين پيام تاريخی در سخنرانی مهمی در جمع اقشار مختلف مردم به تاريخ ۲۵ مرداد ۱۳۵۸ در شهر قم با تکيه بر آموزه‌های دين اسلام به‌ويژه وصيت اميرالمؤمنين علی بن‌ابی‌طالب(ع) مبنی بر ضرورت دشمنی با ظالم و حمايت از مظلوم و با تأکيد بر اين که «روز قدس» يک روز جهانی است، فرمود: «روز قدس روزی نيست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد، روز مقابله مستضعفين با مستکبرين است… روزی است که بايد مستضعفين مجهز بشوند در مقابل مستکبرين و دماغ مستکبرين را به خاک بمالند. … روز قدس روز اسلام است، روز قدس روزی است که اسلام را بايد احيا کرد … و قوانين اسلام در ممالک اسلامی اجرا بشود. … روز قدس فقط روز فلسطين نيست، روز اسلام است؛ روز حکومت اسلامی است. … روزی است که بايد به ابرقدرت‌ها فهماند که ديگر آن‌ها نمی‌توانند در ممالک اسلامی پيشروی کنند. … روز قدس روز جدايی حق و باطل است. من از خداوند تبارک و تعالی خواهانم که غلبه بدهد اسلام را بر همه قشرهای عالَم؛ بر همه مستکبرين، مستضعفين را غلبه بدهد. و از خدای تبارک و تعالی خواهانم که برادرهای ما را در فلسطين، در جنوب لبنان و در هر جايی از عالَم که هستند، از دست مستکبرين و از دست چپاولگران نجات بدهد.»
امروز سه دهه پر فراز و نشيب از روزی که امام راحل(ره)، آخرين جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس اعلام کرد می‌گذرد و با توجه به اين که مبارزه مستضعفين با مستکبرين و تلاش برای احيای اسلام و حاکميت قوانين اسلامی، مطلوب وجدان‌های بيدار و فطرت‌های پاک و سالم است، امروزه روز قدس به نمادی برای مبارزه با ظلم و ستم و تلاش برای احيای حقوق همه مظلومان جهان تبديل شده است و در اين روز نه تنها مسلمانان، بلکه همه ستمديدگان و مستضعفان و آزادی‌خواهان و عدالت‌خواهان جهان، يک‌صدا بر سر ظالمان و مستکبران جهان فرياد می‌زنند و حقوق تضييع شده محرومان و مظلومان جهان را از قدرت‌های سلطه‌جو و تماميت‌خواه طلب می‌کنند.
اينک در آستانه روز جهانی قدس، حزب اعتماد ملی ضمن گرامی‌داشتن ياد امام راحل(ره) و اين روز بزرگ توجه ملت بزرگوار و رشيد ايران را به نکات ذيل جلب می‌کند:
۱٫ حزب اعتماد ملی بر اساس آموزه‌های دين مقدس اسلام، قانون اساسی جمهوری‌اسلامی، رهنمودهای امام راحل(ره) و وجدان بيدار و عدالت‌خواه ملت بزرگ ايران همواره خود را پشتيبان ملت‌های مظلوم و ستمديده جهان به‌ويژه فلسطين و ديگر کشورهای تحت ستم مسلمان می‌داند و می‌کوشد که در راستای مطالبات و مواضع اين ملت‌ها و به دور از دخالت در امور داخلی آنان به حمايت از آن‌ها بپردازد.
۲٫ حزب اعتماد ملی به عنوان يک حزب آزادی‌خواه و عدالت‌خواه و پيرو آرمان‌های امام راحل(ره) در اين روز بزرگ به امواج خروشان مسلمانان و عدالت‌خواهان جهان می‌پيوندد و از همه هم‌وطنان و آزادی‌خواهان جهان می‌خواهد که با شرکت در مراسم اين روز بزرگ، عدالت‌خواهی و آزادی‌خواهی و مبارزه با مستکبرين جهان را فرياد بزنند.
۳٫ حزب اعتماد ملی از همه مسلمانان و عدالت‌خواهان جهان به‌ويژه هم‌وطنان فهيم و شريف می‌خواهد که با تأمل در محتوای عميق و ارزشمند پيام امام راحل(ره) برای روز قدس، در راستای عينيت بخشيدن به مبارزه با استکبار و ظلم و ستم و احيای اسلام و اجرای قوانين اسلام در ممالک اسلامی بکوشند و اجازه ندهند که مراسم اين روز بزرگ و حماسی از محتوا تهی و به آيينی دولتی و حکومتی مبدل شود.
۴٫ حزب اعتماد ملی معتقد است که در عين مبارزه با استکبار جهانی و مقابله با هرگونه سلطه‌طلبی قدرت‌های بزرگ، بايد با تنش‌زدايی در عرصه روابط بين‌الملل و پرهيز از مواضع و سخنان نسنجيده، مانع ايجاد خطر غيرمعقول برای کشور و منافع ملی شد. البته گفت‌و‌گو و ايجاد رابطه و استمرار آن با کشورهای مختلف، بايد تحت نظارت ملی و با اطلاع نمايندگان واقعی ملت انجام شود و برقراری هر گونه ارتباط به دور از نظارت ملی می‌تواند در درازمدت موجبات آسيب وارد کردن به استقلال و تسلط اجانب بر اين سرزمين اهورايی را فراهم آورد و از نظر ملت ايران مردود است.
۵٫ حزب اعتماد ملی از مسؤولان عالی‌رتبه نظام و دولتمردان کشور می‌خواهد که با عنايت به رهنمودهای امام راحل(ره) و تأمل در پيام روز جهانی قدس به تضييقات ايجاد شده برای مراجع عظام تقليد، حوزه‌های علميه، دانشگاه‌ها، اساتيد، طلاب و دانشجويان، فعالان سياسی، احزاب و جمعيت‌های دانشجويی به‌ويژه پلمب غيرقانونی دفتر حزب اعتماد ملی و دفتر شخصی دبيرکل آن و توقيف روزنامه اعتماد ملی ارگان اين حزب و فيلتر کردن سايت خبری آن و فشارهای غيرقانونی و غيراخلاقی بر دبيرکل محترم آن حضرت آيت‌الله کروبی که از پيشتازان انقلاب اسلامی و ياران برجسته و صديق امام راحل(ره) و به‌حق سمبل استکبارستيزی و حمايت از مستضعفان و مظلومان می‌باشند، خاتمه دهند و با رفع محدوديت‌های ايجاد شده و حرکت در راستای مجازات متعديان به حقوق ملت در حوادث دردناک اخير کشور و احقاق حقوق مظلومان و ستمديدگان، پيام روز جهانی قدس در خصوص حمايت از مظلومان و مقابله با ظالمان و همبستگی مسلمانان را عينيت بخشند و زمينه همگرايی در بين اقشار گوناگون مردم و جناح‌‌های مختلف کشور را فراهم آورند.

حزب اعتماد ملی


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016