چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389   صفحه اول | درباره ما | گویا


گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

گردهمايی ويژه حاميان مادران عزادار ايران در آلمان در اعتراض به اعدام های اخير در ايران

در هفته های گذشته , نه فقط پنج مادر ديگر در ايران به ناحق عزادار شده اند، که بسياری وجدانهای بيدار جهان ، همراه ملت ايران در سوگ اين دلاوران به خون خفته نشسته اند.
مادران عزادار ايران طی بيانيه خود از تمامی نهادهای بين المللی خواهانند تاحکومت ايران را به حذف حکم اعدام ؛ برچيدن چوبه های دار و جوخه های تيرباران ملزم ساخته، شکنجه های سبعانه زندانيان سياسی را محکوم نمايند . "کميته بين المللی عليه اعدام " نيز دربسيای کشور ها ی مختلف اروپا، کانادا وامريکا همه انسانهای آزاده را به يک هفته حرکات اعتراضی عليه اعدام فعالين سياسی و مدافعين حقوق بشر در ايران دعوت کرده است.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


در شرايطی که احکام اعدام بيست زندانی سياسی ديگر به آنان ابلاغ شده است ، و حتی بيم آن می رود که بسياری از ديگر زندانيان همچون فرزاد کمانگر، بدون دريافت حکم اعدام نيز روانه چوبه دار شوند، سکوت نمی توان کرد.
ما حاميان مادران عزادار ايران و بسياری گروهای ديگر نيز به دنبال شرکت در تظاهرات اعتراضی هفته گذشته در کلن و شهر های ديگر، اينک برآنيم تا در گردهمايی اين هفته خود که از روز دوشنبه ۲۷ تا ۳۰ ارديبهشت در شهر بوخوم ، در مرکز دانشگاه بوخوم ادامه دارد , ضمن ابراز همدردی با آن مادران سوگوار ، برنامه ويژه ای در اعتراض به اين اعدامها داشته باشيم.
باشد که اين حمايت من و تو هموطن عزيز مرهم بسيار کوچکی باشد بر دلهای دردمند آن مادران که حتی گريستن بر شانه های دوستانشان نيز برايشان جرم محسوب می شود.

ميز اطلاع رسانی در مرکز دانشگاه بوخوم : روز دوشنبه ۲۷ تا چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت، از ساعت ۱۷ تا ۱۹ بعد از ظهر
از روز چهار شنبه بعد از اتمام برنامه خبر رسانی ، دست به تحصن و اعتصاب غذا خواهيم زد، که اين برنامه تا پنجشنبه ظهر، ۳۰ ارديبهشت ادامه خواهد داشت.

گروههای هماهنگی:
ايران آزاد - کانون دفاع از حقوق بشر،آزادی و دمکراسی- دورتموند - بوخوم
iran.freedom.ger@googlemail.com
حاميان مادران عزادار ايران - مادران صلح دورتموند
madaran.solh.dortmund@googlemail.com

گروههای پشتيبان :
حاميان مادران عزادار ايران - لوس آنجلس
حاميان مادران عزادار ايران - فرانکفورت
حاميان مادران عزادار ايران - کلن
حاميان مادران عزادار ايران - هامبورگ
پشتيبانان دمکراسی و حقوق بشر- اسن
جمعيت کردهای مدافع حقوق بشر - کلن
خانه همبستگی مهر
جمعيت پشتيبانی از مبارزات دموکراتيک مردم ايران ـ کلن
اتحاد برای ايران (دوسلدورف)
اتحاد برای ايران ( کلن – بن)
کميته جمعی از ايرانيان نورد راين وستفالن
جوانان و دانشجويان موج سبز ـ کلن
و تعداد زيادی از گروه های حاميان مادران عزادار ايران در سراسر دنيا


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016