شنبه 14 خرداد 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا


گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

حاشیه‌های سخنرانی خامنه ای در سالمرگ آیت الله خمینی (گزارش تصویری)

این گزارش عینا به نقل از خبرگزاری مهر منتشر می شود:

حضور همه مسئولان ارشد نظام درکنار هم، اهتزاز پرچم بحرین در میان مردم، گرمای بالای هوا و ابراز احساسات مردم نسبت به مظلومیت مردم منطقه بخشی از حاشیه های سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع پرشور مردم علاقمند به امام راحل (ره) بود.

khomeini-90-2.jpg

به گزارش خبرنگار مهر، سخنرانی رهبر انقلاب در مرقد مطهر امام(ره) حاشیه های جالب و قابل تاملی داشت که بخشی از آن را در ادامه می خوانید:

رهبر انقلاب با استقبال نوه امام راحل و در میان حجم بالای شعارهای مردم مشتاق و علاقمند به ایشان وارد جایگاه سخنرانی شدند.

khomeini-90-5.jpg

شور شعف مردم در استقبال از رهبری که در شعارها و مشت های گره کرده و چشمان اشک بارشان به خوبی نمایان بود به حدی رسید که تلاطم جمعیت حاضر محافظین و مسئولان حافظ نظم و امنیت جلسه را نگران از دست رفتن شرایط عادی برگزاری مراسم کرد.

مقام معظم رهبری در حضور جمعیت بار دیگر نوه امام راحل(ره) را مورد تفقد خاص خود قرار دادند.

khomeini-90-1.jpg

در گوشه ای از صحن مسئولان ارشد نظام درکنار یکدیگر نشسته و صحنه زیبایی از وحدت مسئولان را در مرقد بنیانگذار کبیر انقلاب به نمایش گذاشته بودند. حضار در مراسم و بینندگان تلوزیونی می توانستند امروز در یک قاب تصویری همه مسئولان ارشد نظام را در کنار یکدیگر مشاهده کنند. اتفاقی که سالی چند بار و به برکت سخنرانی های رهبر انقلاب برای مردم ایران قابل مشاهده است.

به ترتیب از راست به چپ محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان قانون اساسی، آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس سابق قوه قضائیه، آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور، آیت الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری و سید حسن خمینی تولیت مرقد مطهر امام(ره) در کنار هم نشسته و به سخنان رهبری گوش فراداده بودند.

جایگاه سخنرانی رهبر فرزانه انقلاب در بالا به جمله "السلام علیک یا روح الله" و در پایین به جمله تاریخی حضرت روح الله یعنی "آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند" مزین شده بود.

در جایگاه مقابل رهبر انقلاب تقریبا همه مسئولان لشگری و کشوری نظام حضور داشتند از وزرا و معاونین رئیس جمهور تا مسئولان ارشد دستگاه قضا و نمایندگان مجلس حاضر بودند.

حضور علی فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال در میان مسئولان نظام از نکات جالب جایگاه مسئولان بود.

سفرا و مقامات کشورهای خارجی بخش قابل توجهی از جایگاه ویژه را به خود اختصاص داده بودند. توجه ویژه آنها به سخنان رهبر معظم انقلاب به خصوص بخش پایانی بیانات ایشان که مربوط به حوادث منطقه و کشورهای اسلامی بود، قابل توجه بود.

khomeini-90-4.jpg

هنگام اشاره رهبر معظم انقلاب به خطاهای آمریکا در منطقه و شکست سیاست های غرب در تحولات اخیر خاورمیانه و همچنین پیروزی قطعی مردم لیبی، یمن و بحرین چهره عبوث و درهم کشیده برخی از نمایندگان کشورهای غربی جلب توجه می کرد.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


khomeini-90-3.jpg

در دستان برخی از جوانان حاضر در مراسم، پرچم بحرین دیده می شد. یکی از این پرچم ها در نزدیکی جایگاه سخنرانی رهبر معظم انقلاب قرار داشت و جوانان علاقمند این پرچم را در تمام طول سخنرانی رهبری به اهتزاز در آورده بودند.

گرمای بالای هوا باعث شده بود تا مردم مشتاق حاضر در جلسه با استفاده از پوسترهای تبلیغاتی و هر شیئی که بتوان از آن به عنوان "بادبزن" بهره جست استفاده کرده تا خود را از هجوم گرمای بی امان نیمه خرداد در امان نگاه دارند.

گروهی از نوجوانان و کودکان با لباس های سنتی اقوام مختلف ایرانی و گروهی دیگر با لباس ورزش های رزمی در گوشه ای از صحن مستقر شده بودند.

سخنرانی پور شور رهبری باعث شده بود تا مردم مشتاق و پرحرارت در واکنش به سخنان ایشان بارها با تکبیر و شعارهای حماسی چون "خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست"، " ای رهبر آزاده آماده ایم آماده" سخنان رهبر معظم انقلاب را قطع کنند.

اوج این موضوع آنجایی بود که رهبری در جوار مرقد امام شهادت دادند که ملت راه اصلی و حقیقی انقلاب را حفظ کرده اند. شدت اشتیاق مردم پس از شنیدن این شهادت از سوی رهبری غیر قابل وصف بود.

نوجوانان و جوانان دختر و پسری که احتمالا برای اولین بار بود که رهبری را از نزدیک می دیدند و از شوق وصال تمام طول سخنرانی رهبری را گریه می کردند توجه میهمانان خارجی مراسم را به خود جلب کرده بودند. موضوعی که برای سفرا و نمایندگان باسابقه مقیم ایران و البته سایر ایرانیان به اتفاق عادی و تکراری همه سخنرانی های امام و رهبری در این سه دهه تبدیل شده است.

رهبر معظم انقلاب وقتی از مظلومیت مسمانان منطقه بخصوص شیعیان بحرین سخن می گفتند، بخش قابل توجهی از جمعیت حاضر بوضوح منقلب شده و اشک می ریختند.

مستمعین سخنان مقام معظم رهبری در حرم مطهر امام(ره) چه کسانی بودند؟

به گزارش آفتاب، روسای سه قوه، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیر شورای نگهبان هنگام سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم مطهر امام خمینی‌(ره) حضور داشتند.

در جایگاه ویژه مهمانان حرم مطهر امام خمینی(ره)، هنگامی که مقام معظم رهبری در حال سخنرانی بودند، به ترتیب سیدحسن خمینی، آیت​الله مهدوی کنی، محمود احمدی​نژاد، آیت​الله صادق لاریجانی، آیت​الله هاشمی رفسنجانی، آیت​الله محمود هاشمی شاهرودی، حجت​الاسلام احمد جنتی، علی لاریجانی، آیت الله بجنوردی، محمدرضا رحیمی و... نشسته بودند.

جمعی از وزرای دولت از جمله وزرای امورخارجه، کشور، آموزش و پرورش و.... برخی معاونین رئیس​جمهوری از جمله معاون برنامه‌ریزی و راهبردی و رئیس سازمان انرژی اتمی نیز حضور داشتند. از میان فرماندهان نظامی نیز سردار جعفری، سردار قاسم سلیمانی و ... در ردیف مهمانان ویژه حضور داشتند.

نوه​های بنیانگذار انقلاب، سیدحسن، سید یاسر و سیدعلی خمینی و علی اشراقی نیز حضور داشتند. برخی فرزندان مقام معظم رهبری نیز در جایگاه مهمانان ویژه بودند.

چهره​های دیگری همچون محمدباقر قالیباف، آیت​الله ری​شهری، مجیدانصاری، سعید مرتضوی و ... نیز در میان مهمانان دیده می​شدند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016