یکشنبه 26 تیر 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا


گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


خواندنی ها و دیدنی ها
در همين زمينه
9 مرداد» گزارش دیدار فرزندان امام موسی صدر و دکتر شریعتی (عکس)
بخوانید!
پرخواننده ترین ها

امام موسی صدر به قذافی گفته بود: تو از اسلام چیزی نمی فهمی، شبکه خبر

به گزارش شبکه خبر، عبدالرحمن شلقم ؛ در گفتگو با روزنامه " الحیات " ، با بيان اينكه امام صدر به دست یکی از افسران نزدیک به قذافی کشته شده است ، گفت چندين گزارش مربوط به پيش از قیام کنونی مردم لیبی و در دوره پس از این قیام درباره ناپديد شدن امام صدر وجود دارد .

وي با اشاره به دوره حضورش در رم ايتاليا به عنوان سفیر لیبی در سال 1987 ، گفت ، زمانی که امام صدر به لیبی سفر کرد ، حاج یونس بلقاسم ، مدیر اطلاعات لیبی بود .

بلقاسم بعدها در ايتالیا در حضور ابراهیم البشاری ، وزیر امور خارجه و مدیر اطلاعات ، در خصوص شهادت امام موسي صدر به دست ابو نزال ابراز ترديد كرده بود .

بلقاسم همچنين روايت ديگري را تعریف کرد و گفت : صدر بیش از دو میلیون دلار کمک از لیبی دریافت کرد و این کمک در این سفر تحویل صدر شد .

با وجود اين ، یک نفر در ایتالیا ، وی را لو داد و به مافیای ایتالیا خبر داد این شخص حامل مبلغ فراوانی پول است . مافیا وی را ربود و کشت و پول را از آن خود کرد !تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


شلقم همچنين از روايت سوم درباره سرنوشت امام موسي صدر سخن گفت ، مبني بر اينكه پس از قیام کنونی در ليبي شنيده است كه امام صدر در لیبی کشته شده است ؛ زیرا امام موسي صدر در آخرین دیدار با قذافی ، به او گفته بود ، تو از اسلام چیزی نمی فهمی . در نتيجه به دست یکی از افسران نزدیک به قذافی کشته شد و مخفیانه در طرابلس دفن شد .

وزير امور خارجه سابق ليبي ، با بيان اينكه قذافي هر آنكه را عليه او اقدام يا موضع گيري مي كرد ، از سر راهش بر مي داشت ، گفت : قذافي چنین كاري را با سرهنگ حسن اشکال ، پسر عمویش نیز صورت داد .

همچنین هر کس به شخص قذافی جسارت می کرد در فهرست مقتولان قرار می گرفت . افزون بر این ، هر کس که به خانواده اش اهانت می کرد ، کشته می شد .


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016