یکشنبه 9 مرداد 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا


گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

گزارش دیدار فرزندان امام موسی صدر و دکتر شریعتی (عکس)

روز سه‌شنبه چهارم مرداد ۱۳۹۰ همسر و فرزندان دکتر شریعتی میهمان خانواده امام موسی صدر در مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر در تهران بودند و ساعاتی را به گفت‌وگو و یادآوری خاطرات گذراندند.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر، این دیدار صمیمی صبح سه‌شنبه چهارم مرداد ۱۳۹۰ با حضور سرکار خانم پوران شریعت رضوی همسر دکتر شریعتی، دکتر احسان شریعتی دکتر سوسن شریعتی و دکتر سارا شریعتی، فرزندان دکتر علی شریعتی و نیز خانم‌ها حورا و ملیحه صدر فرزندان امام موسی صدر و مهندس مهدی فیروزان، داماد و خواهرزاده امام موسی صدر برگزار شد.

در این دیدار دو خانواده با یادآوری خاطرات مشترک خود در سال‌های حضور امام موسی صدر بر ضرورت محافظت از میراث فکری امام موسی صدر و دکتر علی شریعتی تأکید کردند و ابراز امیدواری کردند که راه این دو متفکر ایرانی و اندیشه آنان بدور از تعصب و با واقع‌بینی شناخته شود تا راهگشای مشکلات امروز جامعه باشد.

در این جلسه سرکار خانم شریعت رضوی همسر دکتر شریعتی، با بزرگداشت یاد و خاطره امام موسی صدر گفت: ما همه امام موسی صدر را دوست داشتیم و ایشان کمک‌های بزرگی به ما کردند. وی گفت: آخرین باری که من امام موسی صدر را دیدم، شاید آخرین روز آزادی ایشان بود که من امام موسی صدر و شیخ یعقوب را در زینبیه دیدم و امام صدر به من گفتند که ما فردا عازم لیبی هستیم.

با من خداحافظی کردند و من چند روز دیگر سوریه بودم و وقتی به پاریس آمدم، دیدم همه نگران هستند و گفتند که خبری از امام صدر نیست. در این دیدار که در آن اعضای مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر نیز حضور داشتند، همچنین فرزندان دکتر شریعتی به بازگویی خاطرات خود از امام موسی صدر خصوصاً در ایام پس از درگذشت دکتر شریعتی و حمایت‌های امام صدر از خانواده دکتر شریعتی پرداختند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


خانواده‌های امام موسی صدر و دکتر شریعتی، در گفت‌وگوی تفصیلی که درباره اندیشه‌های امام صدر و دکتر شریعتی داشتند، تلاش برای شناساندن امام موسی صدر به جامعه و تأکید بر مشترکات دو میراث فکر دکتر شریعتی و امام موسی صدر را از ضرورت‌های کاری دو خانواده و نیز مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر در تهران دانستند.

گفتنی است این جلسه روز سه‌شنبه چهارم مرداد ۱۳۹۰ در مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر در تهران برگزار شد.


sharati-sadr.jpg
از راست: مهدی فیرزوان، دختر آقای فیروزان، ملیحه صدر، سوسن شریعتی، سارا شریعتی، احسان شریعتی، پوران شریعت رضوی، حورا صدر

منبع: موسسه امام موسی صدر


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016