شنبه 16 شهریور 1392   صفحه اول | درباره ما | گویا

گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

تحریم 10 فرد و شرکت به اتهام همکاری با ایران

تسنیم - آمریکا ۶ فرد و ۴ شرکت را به دلیل کمک به ایران در فروش نفت از جمله محمد علی خطیبی مدیر سابق امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران و محمد زیرکچیان زاده مدیرعامل سابق شرکت نفت فلات قاره را به دلیل تلاش برای فروش پنهانی نفت به اروپا تحریم کرد.

به گزارش رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا در ادامه سیاست تحریم واشنگتن علیه ایران 6 فرد و 4 شرکت را به دلیل کمک به ایران در مبادلات نفتی خود تحریم کرد.

وزرات خزانه داری آمریکا اعلام کرد یک شبکه متعلق به سید سیدی، بازرگان ایرانی را هدف قرار داده است. وی هم اکنون مدیر شرکت تحت تحریم سیما جنرال تریدینگ است.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


این وزارتخانه آمریکایی که مجری تحریم های اقتصادی علیه ایران است همچنین اعلام کرد تحریم هایی را علیه افراد و شرکت هایی وضع کرده است که با برنامه های صادرات نفت ایران به اتحادیه اروپا مرتبط بوده اند.

این افراد و شرکت ها از دسترسی به سیستم مالی آمریکا محروم شده اند و هرگونه دارایی احتمالی شان در آمریکا مصادره خواهد شد.

دیوید کوهن معاون وزیر خزانه داری آمریکا در این باره گفت: تحریم های ما علیه فروش نفت ایران جزء مهمی از مجموعه فشارهای مستمر بر دولت ایران است و ما به ایران اجازه نمی دهیم این تحریم ها را دور بزند،‌ از آن فرار کند و بدین وسیله فشارها را بر خود کاهش دهد.
در حالی که آمریکا فعالیت های هسته ای ایران را علت وضع تحریم های اقتصادی علیه این کشور اعلام کرده است بسیاری از تحلیلگران معتقدند فعالیت های هسته ای ایران بهانه است و تضعیف قدرت و جایگاه ایران در منطقه مهمترین هدف آمریکا از وضع تحریم های یک جانبه علیه این کشور است.

بر اساس گزارش ادعایی وزارت خزانه داری آمریکا سیدی از جانب نهادهای مختلف ایرانی مثل شرکت ملی نفت ایران، و شرکت نفتیران در صحنه بین المللی فعالیت داشته است. به ویژه شرکت سیما جنرال تریدینگ به شرکتی پول داده است تا نفتکش هایی را برای شرکت ملی نفتکش ایران خریداری کند. این شرکت همچنین مالکیت ایران بر کشتی هایی که توانایی حمل 200 میلیون دلار نفت را داشته اند پنهان کرده است.

همچنین رضا پارسایی و سید محمد علی خطیبی طباطبایی از مدیران امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران طرحی را برای صادرات پنهانی نفت به اتحادیه اروپا دنبال کردند. دو مدیر شرکت نفت ایران به نام های سید محمود محدث و محمد زیرکچیان زاده نیز در این طرح مشارکت داشته اند.
محمد علی خطیبی مدیر سابق امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران، محمد زیرکچیان زاده مدیرعامل سابق شرکت نفت فلات قاره ایران و سید محمود محدث مدیر سابق امور اکتشاف شرکت ملی نفت ایران هستند.

وزارت خزانه داری آمریکا همچنین شرکت های انرژی فزکو، پترو رویال فزه و شرکت بین المللی کسب را که همه در امارات مستقر هستند به دلیل کمک به ایران تحریم کرده است. شرکت سوئیسی خدمات مدیریتی سارل که با شرکت ملی نفت ایران همکاری دارد و محمد معینی که با سارل در سوئیس همکاری دارد نیز هدف تحریم قرار گرفته اند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016