جمعه 17 آبان 1392   صفحه اول | درباره ما | گویا

گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

آخرین اخبار از ژنو

به گزارش ایرنا به ژنو، از آنجا که مذاکرات ایران و گروه 1+5 به مرحله حساس و دشواری رسیده است و نیاز به تصمیم گیری در سطح بالاتری دارد، وزیر امور خارجه آمریکا به دعوت اشتون به ژنو آمده است تا در مذاکرات شرکت کند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


جان کری پیش از حضور در این نشست سه جانبه، با مذاکره کننده اصلی گروه 1+5 به صورت دو جانبه دیدار و گفت و گو کرد.

وزیر خارجه آمریکا درباره دلیل حضورش در ژنو گفت: هنوز توافقی حاصل نشده است و من آمده ام که میان ایران و اعضای 1+5 توافق حاصل شود.

کری افزود: با آقای ظریف جلسه ای خواهیم داشت تا مسایل باقیمانده را حل کنیم.

وزیر امور خارجه آمریکا در عین حال اظهار داشت: فاصله ای میان نظرات ما و ایران وجود دارد که آمده ایم نظرات را به یکدیگر نزدیک کنیم.

علاوه بر جان کری، لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه، ویلیام هیگ وزیر امور خارجه انگلیس و گیدو وستروله وزیر امور خارجه آلمان نیز در مذاکرات ژنو حضور پیدا کرده اند که نشانه جدی و حساس بودن مذاکرات است.

لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه پس از ورود به ژنو از پیشرفت در مذاکرات ایران و گروه 1+5 خبر داد و گفت: هدف این است به توافقی دست یابیم که بتوانیم گام محکمی برداریم.

برنامه ای برای ملاقات دو جانبه با کری نداریم

سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران در پاسخ به این سوال خبرنگار ایرنا که آیا دکتر ظریف با جان کری دیداری دو جانبه خواهند داشت یا نه، گفت: ما تاکنون هیچ برنامه ای برای ملاقات دو جانبه با آقای کری نداریم و در دستور کار ما نیست ولی ملاقات سه جانبه برنامه ریزی شده است و انجام خواهد شد.

معاون حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه افزود: سفر اقای کری به درخواست خانم اشتون بوده است؛ با توجه به اینکه مذاکرات به مراحل حساس و نهایی خود نزدیک می شود خانم اشتون تشخیص دادند که آقای کری باید حضور داشته باشند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016