یکشنبه 4 آبان 1393   صفحه اول | درباره ما | گویا

گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


پرخواننده ترین ها

خشونت و بازداشت در تجمع اعتراضی مردم مشهد عليه اسيدپاشی‌های اخير

بنا به گزارش‌های دریافتی، شماری از زنان و مردان مشهدی حوالی ساعت یک بعد از ظهر روز شنبه ۳ آبان، در اعتراض به اسيدپاشی‌های اخير در اصفهان در پارک ملت دست به تجمع زدند.

در اين تجمع که تا ساعت ۳ به طول انجاميد و با مداخله خشونت‌آميز پليس به پايان رسيد، حدود ۸۰ تا ۹۰ نفر حضور داشتند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


اين جمعيت که ابتدا با تعداد ۳۰ تا ۴۰ تفر تحت فشار پليس به سوی خارج از پارک هدايت شده بود، در سکوت به راهپيمايی آرام خود ادامه داد و به تدريج بر تعداد آن افزوده شد. در اين مدت همچنان بر تعداد ماموران انتظامی و لباس‌شخصی‌ها و نيروهای امنيتی اضافه می‌شد که با باتوم، ون، اتوبوس و رفتارهای خشونت‌آميز مکرر سعی در پراکنده کردن جمعيت داشتند.

نکته قابل توجه، عدم حضور پليس‌های زن تا اواخر تجمع بود، در حالی که پليس‌های مرد، تعداد قابل توجهی از مردان (که نيمی از جمعيت معترض بودند) را در اواخر تجمع، با خشونت فراوان بازداشت نموده و به اتوبوسی منتقل نمودند که برای حمل خود ماموران آورده شده بود.

از چگونگی بازداشت زنان خبری در دست نيست.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016