چهارشنبه 10 دی 1393   صفحه اول | درباره ما | گویا

گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


پرخواننده ترین ها

آملی لاریجانی: هیچ خوفی برای محاکمه سران فتنه نداریم

رییس قوه قضاییه گفت: در محاکمه سران فتنه هیچ مشکل و خوفی از احدی نیز نداریم زیرا پرونده های این افراد را به اندازه کافی مملو از موارد اتهامی می دانیم.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


به گزارش خبرگزاری تسنیم، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی که امروز ( چهارشنبه) برگزار شد، ضمن گرامیداشت سالروز حماسه 9 دی، به گوشه هایی از ماجرای فتنه 88 و طراحی و اقداماتی که رنگ و بوی براندازی داشت اشاره کرد و اظهار داشت: فتنه 88 یک کودتا است. نمی خواهم ادعا کنم همه کسانی که به دنبال این مسیر رفتند به دنبال براندازی بودند ولی در مسیر براندازی قرار گرفتند و معتقدیم حتما طراحی بیگانه در پشت این قضیه وجود داشته است.
139306051809493703498983.jpg
رییس قوه قضاییه با اشاره به اهمیت حماسه 9 دی و با بیان اینکه اهمیت حماسه 9 دی همین است که در یک فرصت کاملا بجا با اتکا به انوار الهی و ائمه اطهار مردم به صحنه آمدند و این فتنه را تحمل نکردند گفت: فتنه 88 دعوای شخصی نیست که بگوییم گذشته‌ها گذشته است زیرا بحث حقوق یک ملت و نظام است، این افراد به نظام و انقلاب و آرمان های امام جفا کردند و حالا زیر آرمان‌های امام سینه می‌زنند.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به حصر سران فتنه بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: عده ای در رسانه ها و مجامع عنوان می‌کنند این حصر خلاف قانون است.این افراد بسیار اشتباه می‌کنند زیرا در حصر هیچ خلاف قانونی صورت نگرفته است و مصوبه جلسه‌ای از شورای عالی امنیت ملی بود. بر اساس مصالح در آن جلهس که ما نیز حضور داشتیم تصمیم‌گیری شد. کسانی که بحث حق و دادخواهی را که در قانون اساسی مطرح شده، عنوان می‌کنند باید توجه داشته باشند همه مواد قانون اساسی را با هم باید دید نه اینکه اصلی را بپذیریم و اصل دیگر را رها کنیم.

رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: در محاکمه سران فتنه هیچ مشکل و خوفی از احدی نیز نداریم. پرونده های این افراد را به اندازه کافی مملو از موارد اتهامی می دانیم؛ لذا نتیجه بحث بنده این است که قوه قضاییه به لطف خدا به اندازه کافی اقتدار دارد و ما در وقت لازم که مجوز داشته باشیم به محاکمه این افراد خواهیم پرداخت ولی احساس می‌کنیم مسئله تنها مسئله قضایی نیست بلکه اینها دوباره بساط ایجاد یک فتنه دیگری را دارند و می خواهند از یک کانال و مسیر دیگری این فتنه را دنبال کنند که بحمدالله نظام این مجال را نخواهد داد و مردم ما بابصیرت‌تر و فهمیم‌تر و آبدیده‌تر شده اند و مجالی برای فتنه های آینده نخواهند داد.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016