شنبه 28 شهریور 1394   صفحه اول | درباره ما | گویا

گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


پرخواننده ترین ها

کری: ایران و روسیه اسد را پای میز مذاکره بیاورند

150918140909_john_kerry_640x360_getty_nocredit.jpg
جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرده است که ایران و روسیه با استفاده از نفوذ خود، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه را متقاعد کنند که در مذاکرات مربوط به بحران این کشور شرکت کند.

به گزارش بی‌بی‌سی٬ آقای کری بعد از گفت‌وگو با فیلیپ هاموند، وزیر امور خارجه بریتانیا در لندن گفت: "ما نیاز داریم که وارد مذاکره شویم. این چیزی است که به دنبالش هستیم و امیدواریم که روسیه و ایران یا هر کشور دیگری که صاحب نفوذ است به برگزاری این مذاکرات کمک کنند."

وزیر امور خارجه آمریکا بر موضع قبلی این کشور مبنی بر لزوم کنار رفتن بشار اسد از قدرت تاکید کرد، اما گفت که زمان‌بندی انتقال قدرت باید در مذاکرات مشخص شود.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


آقای کری گفت که لازم نیست کناره‌گیری آقای اسد "همان روز اول یا ماه اول انجام شود".

آقای کری گفت: "ما آماده مذاکره هستیم. آیا اسد هم آماده مذاکره است، مذاکره واقعی؟ آیا روسیه آماده است او را پای میز گفت‌وگو بیاورد؟"

وزیر امور خارجه آمریکا دیروز جمعه ۱۸ سپتامبر از آمادگی آمریکا برای مذاکره نظامی با روسیه در باره بحران سوریه خبر داده و گفته بود که رئیس جمهور آمریکا معتقد است مذاکره نظامی با روسیه گام مهم بعدی در تحولات مربوط به سوریه است.

روسیه در واکنش به اظهارات آقای کری گفت که مسکو هم آماده مذاکره با آمریکا است.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016