چهارشنبه 10 شهریور 1395   صفحه اول | درباره ما | گویا

گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


پرخواننده ترین ها

هشدار اطلاعات سپاه درباره دوتابعیتی‌های ایرانی

16083111241.jpg
بی بی سی - حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، می‌گوید فرماندهان اطلاعات سپاه پاسداران درباره احتمال به کارگیری شهروندان دوتابعیتی ایران در سرویس‌های جاسوسی خارجی هشدار داده‌اند.

کمیسیون امنیت ملی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه جلساتی با فرماندهان اطلاعات سپاه داشته است که به گزارش رسانه‌های ایرانی در این جلسات از جمله درباره "پروژه نفوذ" صحبت شده است.

آقای نقوی حسینی در همین باره به خبرگزاری خانه ملت گفته است: "در این جلسه مطرح شد که افراد دو تابعیتی مورد توجه جدی سرویس های اطلاعاتی دشمن هستند و در پروژه نفوذ به کار گرفته می شوند."

او از جمله گفته است: "فردی که در جریان مذاکرات هسته‌ای به اتهام جاسوسی بازداشت شد، دارای تابعیت مضاعف است."

بنا به اعلام قوه قضاییه ایران در هفته‌های اخیر یکی از اعضای تیم مذاکرات هسته‌ای ایران به ظن "عامل نفوذی بودن" بازداشت و سپس به قید وثیقه آزاد شده است.

رسانه‌های محافظه‌کاران این فرد را عبدالرسول دری اصفهانی، از مشاوران رئیس بانک مرکزی معرفی کرده‌اند اما مقام‌های وزارت خارجه اتهام جاسوسی آقای دری اصفهانی را قویا رد کرده‌اند.

از جمله امروز حمید بعیدی‌نژاد، از مقام‌های وزارت خارجه، درباره اتهامات آقای دری اصفهانی گفته است: "اصرار بر جاسوس خواندن او توهینی آشکار به نهادهای اطلاعاتی و امنیتی ایران است." آقای بعیدی‌نژاد همچنین گفته است که آقای دری اصفهانی تبعه بریتانیا نیست.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


حسین نقوی حسینی گفته است که از طرف فرماندهان اطلاعات سپاه "توصیه شد کلیه مسئولان و مدیران نظام به ویژه نمایندگان مجلس مورد توجه دشمن هستند و ممکن است از طرق مختلف اعم از خبرنگار، فعال اقتصادی و غیره وارد شوند و خود آنها یا فرزندان آنها را گرفتار کنند، لذا دقت و مراقبت جدی از خود و اعضای خانواده ضرورت حیاتی دارد."

او گفته است کمیسیون امنیت ملی و اطلاعات سپاه بررسی "پروژه نفوذ" و برخورد با آن را ادامه می‌دهند.

آیت‌الله علی خامنه‌ای از سال گذشته درباره خطر "نفوذ" کشورهای غربی در ایران هشدار می‌دهد. او از جمله گفته است: "مذاکره‌ آمریکا با جمهوری اسلامی ایران، یعنی نفوذ. تعریفی که آنها برای مذاکره کردند این است و آنها می‌خواهند راه را برای تحمیل باز کنند."


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016