سه شنبه 28 مهر 1388   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

ثبت ۸۰ درصد طلاق ها پس از ۵ سال زندگی! فردا

نتايج يک پژوهش دانشگاهی نشان می دهد که ۸۰ درصد از درخواستهای طلاق در بين زوجهای با پنج سال سابقه زندگی مشترک و اغلب توسط زنان انجام گرفته است.
پژوهشی توسط دانشگاه شهيد بهشتی انجام شده و نشان می دهد عدم شناخت صحيح از ويژگيهای اخلاقی ، رفتاری ، فرهنگی و ... زوجين و همچنين فقدان تناسب لازم بين خانواده ها از دليل اصلی اين طلاق ها بوده است .تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
دکتر مجيد ابهری، آسيب شناس اجتماعی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی «فردا» اظهارداشت: ۸۰ درصد از درخواستهای طلاق در بين زوجهای با پنج سال سابقه زندگی مشترک صورت گرفته نشان دهنده کافی نبودن شناخت زوجين از يکديگر در زمان ازدواج بوده است.

اين استاد دانشگاه و آسيب شناس اجتماعی افزود : کوتاه بودن مدت آشنايی قبل از ازدواج، توجه به معيارهای مادی و ظاهری در گزينش همسر، عدم توجه به شباهتهای فرهنگی، مادی و مذهبی همديگر، گرايش به داشتن زندگی تشريفاتی و عدم آموزش مهارتهای زندگی از عمده ترين دلايل وقوع طلاق است.

بر اساس آمار سازمان ثبت احوال کشور، در سال گذشته ۵۱ هزار و ۴۸ مورد طلاق در ميان مردان زير ۳۰ سال و ۷۲ هزار و ۸۷ مورد نيز در ميان زنان زير ۳۰ سال کشور به وقوع پيوسته است .

همچنين بيشترين ميزان طلاقهای رخ داده در ميان مردان جوان در بازه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال با ۳۱ هزار و ۷۷۵ واقعه و بالاترين ميزان نيز برای زنان در بازه سنی ۲۰ تا ۲۴ سال با ۲۹ هزار و ۸۱۲ واقعه رخ داده است.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016