شنبه 5 دی 1388   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

اظهارات وزیر ارشاد در مورد تغییرات جدید در فرهنگستان هنر، مهر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه امیدوارم هیچ یک از اعضای فرهنگستان هنر استعفا ندهند، گفت: البته در صورت استعفای برخی از اعضای فرهنگستان هنر ، اعضای جدید جایگزین می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر در یاسوج، سید محمد حسینی ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران در یاسوج در مورد دلیل تغییر در مدیریت فرهنگستان هنر ، افزود: اعضای شورای انقلاب فرهنگی از وضعیت فعلی این فرهنگستان که تقریبا به مرکزیتی سیاسی تبدیل شده و از وظیفه اصلی خود فاصله گرفته بود، ناراضی بودند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
وی بیان کرد: بر این اساس با رای اعضای شورای انقلاب فرهنگی تغییر در این مجموعه ایجاد شد و علی معلم دامغانی که از شعرای انقلابی و شناخته شده کشور است ، با رای قاطع اعضای شورای انقلاب فرهنگی این سمت را عهده دار شد.

حسینی یادآور شد: البته ضوابط و مقررات در گذشته به گونه ای بود که خود اعضای فرهنگستان باید رئیس این مرکز را انتخاب می کردند ، اما این مسئله باعث رکود در فرهنگستان شده بود و بر این اساس احساس می شد باید تحرکی در مجموعه ایجاد شود.

وی اظهار داشت: با تغییری که به وجود آمده از این پس رئیس فرهنگستانها و اعضای آنها از سوی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخاب می شوند.

حسینی بیان داشت: البته این تغییر تنها در فرهنگستان هنر ایجاد نشده و تغییراتی نیز در فرهنگستانهای دیگر کشور از جمله علوم پزشکی انجام شده است.

وزیر ارشاد در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در خصوص علت انتخاب نشدن دکتر چمران به رغم اصرار برخی اعضای برجسته شورای عالی انقلاب فرهنگی و از جمله رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ، گفت: افراد معرفی شده باید مدتی عضو فرهنگستان هنر بوده باشند و دکتر چمران عضو این فرهنگستان نبود.

وی افزود: از آنجا که دکتر چمران چهره ای شناخته شده، فرهنگی و برجسته در کشور است به احتمال زیاد در جلسات آینده شورا مطرح و به عضویت فرهنگستان هنر در می آید.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016