جمعه 25 تیر 1389   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

حضور همراه با اما و اگر تام کروز در «ماموریت: غیرممکن 4»، خبرآنلاین

با وجود ابراز علاقه استودیو تولیدکننده مجموعه فیلم‌های «ماموریت: غیرممکن»، حضور مجدد تام کروز در پروژه جدید این مجموعه موفق به عملکرد «شوالیه و روز» فیلم جدید او بستگی دارد.

به گزارش خبرآنلاین، در سه دهه اخیر جایگاه ستاره‌وار تام کروز هیچگاه تا این اندازه در حالت تعلیق نبوده است.

استودیو پارامونت پیکچرز مقدمات تولید چهارمین «ماموریت: غیرممکن» را فراهم می‌آورد. تردیدی نیست استودیو قصد دارد فیلم دیگری را به این مجموعه سودآور اضافه کند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
راب مور نایب رئیس پارامونت روز سه‌شنبه، گفت: «ما واقعا از اینکه تام کروز در این فیلم بازی کند هیجان‌زده می‌شویم.»

با این حال، استودیو عملکرد «شوالیه و روز» تازه‌ترین فیلم کروز در سطح جهانی را هم زیر نظر دارد تا ببینید این ستاره همچنان پس از سال‌ها طرفدار دارد یا نه.

گروهی از ناظران اعتقاد دارند اگر «شوالیه و روز» در دنیا زیر 200 میلیون دلار فروش داشته باشد، استودیو درمورد استفاده از یک بازیگر دیگر در نقش ایتن هانت مامور تیم IMF تجدید نظر خواهد کرد. فعلا قضاوت درباره عملکرد «شوالیه و روز» زود است، هرچند مدیران استودیو فاکس پیش‌بینی کرده‌اند فروش فیلم بسیار خوب باشد.

در همین حال، کروز به طور جدی به دنبال نقش‌های احتمالی دیگر است. او این هفته در هالیوود در مورد پروژه‌ای از سونی به تهیه‌کنندگی «اووربروک اینترتینمنت» شرکت فیلمسازی ویل اسمیت، مذاکره کرد. این فیلم «بال‌های کاغذی» نام دارد و در دنیای کابوی‌های شهری روی می‌دهد.

شاید بازیگر 48 ساله پیش از این پروژه نقش خود را در «ماموریت: غیرممکن 4» تکرار کند، اما فروش ناامیدکننده «شوالیه و روز» در آمریکا هالیوود را به این فکر فرو برده که آیا او هنوز هم قدرت برقراری ارتباط با تماشاگران آمریکایی را دارد یا نامناسب بودن زمان اکران فیلم و نحوه بازاریابی آن باعث این مسئله شده است؟ شاید به همین دلیل است که پارامونت چشم به فروش بین‌المللی «شوالیه و روز» دارد.

افول ستاره‌های سینما
به اعتقاد یکی از مدیران هالیوود: «همه چیز بستگی به این دارد که تام کروز بتواند تماشاگران غیرآمریکایی را جذب کند.»

یک مدیر دیگر هم در این زمینه، گفت: «پارامونت احتمالا از تغییر بازیگر نقش اصلی «ماموریت: غیرممکن 4» ضرر نخواهد کرد. «ماموریت: غیرممکن» یک مارک است. وقتی هم که شروع شد هیچ ربطی به تام کروز نداشت.»

ضمن اینکه به گواه مجموعه فیلم‌های «جیمز باند»، تغییر بازیگر اصلی همیشه با موفقیت همراه بوده است. در همین حال به نظر می‌رسد این روزها ستاره‌ها دیگر مانند گذشته قدرت ندارند. استودیو سونی اخیرا تصمیم گرفت مجموعه سینمایی «اسپایدرمن» را با حضور یک بازیگر کمتر‌ شناخته‌شده از نو راه‌اندازی کند.

فعلا عملکرد خارجی «شوالیه و روز» مورد سئوال است. اکران فیلم در بسیاری کشورها به بعد از بازی‌های جام جهانی فوتبال موکول شد. «شوالیه و روز» از این هفته در بازارهای مهم چون استرالیا، برزیل و اسپانیا به نمایش درمی‌آید.

این فیلم در اولین هفته نمایش در چین به فروش خوب، اما نه خیره‌کننده 8/4 میلیون دلار در 1158 سینما دست پیدا کرد. در هند هم چنین وضعیتی بوده است. با توجه به هزینه «شوالیه و روز» این فیلم در این لحظه گیشه‌های فروش را به آتش نکشیده، اما بازارهای اروپایی و ژاپن همچنان در انتظار است.

تام کروز

تام کروز در صحنه‌ای از فیلم «شوالیه و روز»

در این لحظه فیلم نیاز دارد چیزی بین 200 تا 300 میلیون دلار بفروشد تا دهان منتقدان بسته شود. پارامونت امیدوار است فیلمنامه «ماموریت غیرممکن: 4» تا چند هفته دیگر آماده شود. مدیران استودیو در نظر دارند تولید را تا پایان سال 2010 آغاز کنند تا فیلم تعطیلات 2011 در سینماها باشد.

در عین حال پارامونت می‌خواهد فیلم جدید «ماموریت: غیرممکن» با بودجه‌‌ای بیشتر در حد فیلم اول مجموعه ساخته شود تا دنباله آن. هدف این است هزینه در حد 140 میلیون دلار یا کمتر از آن باشد و البته بسیار کمتر از بودجه 165 میلیون دلاری فیلم سوم.

قطعا استودیو از کروز انتظار دارد در مورد قرارداد خود انعطاف نشان بدهد. پارامونت شراکت در سود حاصل از فروش فیلم را به او پیشنهاد نمی‌دهد و خود کروز هم قطعا انتظار ندارد مانند زمان اوج خود 20 میلیون دلار دستمزد دریافت کند، اما در این مقطع برای او پول مسئله اصلی نیست.

در این لحظه نمایندگان بازیگر نامزد اسکار به دنبال حفاظت از او هستند. حتی پیش از آنکه «شوالیه و روز» در هفته اول اکران در آمریکای شمالی به فروش ناامیدکننده کمتر از 20 میلیون دلار دست پیدا کند، دعوا شروع شده بود.

از یک سو استودیو فاکس رئیس بخش بازاریابی را به خاطر افتتاحیه ناموفق فیلم مورد انتقاد قرار داد و از سوی دیگر کروز مسئولان فاکس را مقصر دانست. نمایندگان کروز اعتقاد دارند او دو سال پیش با فیلم «والکری» وضعیت بهتری داشت. این در حالی است که «شوالیه و روز» در مقایسه با آن فیلم بیشتر یک فیلم پاپ‌کورنی است.

نمایندگان کروز چند تصمیم درمورد نحوه بازاریابی فیلم را زیر سئوال برده‌اند، از جمله اینکه چرا استودیو یک پوستر را که در آن عکس او و کامرون دیاز همبازی‌اش در فیلم نیست، روزآمد نکردند.

نیروهای کروز همچنین زمان اکران «شوالیه و روز» را اشتباه دانستند. آنها اعتقاد دارند فیلم باید اواخر ژوئیه اکران می‌شد. استودیو تاریخ اکران را به دوم ژوئیه تغییر داد، تاریخی که فیلم را دربرابر «خسوف» فیلم سوم مجموعه «گرگ و میش» قرار داد. در نهایت کروز و دیاز در مقابل خون آشام‌ها و گرگ‌نماهای جوان فیلم «خسوف» قرار گرفتند و همان طور که انتظار می‌رفت «شوالیه و روز» در هفته اول نمایش پس از «خسوف» و «آدم‌بزرگ‌ها» در رده سوم قرار گرفت.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016