دوشنبه 26 مهر 1389   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

شرایط ثبت ازدواج موقت نهایی شد، مهر

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از تصویب مجدد ماده 22 لایحه حمایت از خانواده در این کمیسیون مبنی بر ثبت ازدواج موقت با تغییراتی جزیی خبر داد و گفت: «نظر اکثر اعضای کمیسیون حذف ماده 24 از این لایحه است.»

محمد دهقان درخصوص روند بررسی مواد باقی مانده از لایحه حمایت از خانواده اظهارداشت، کار بررسی مواد باقی مانده هنوز در کمیسیون به اتمام نرسیده و تنها ماده 22 با تغییراتی به تصویب رسید.

وی ادامه داد: «در بررسی دو ماده باقی مانده ما عجله ای نداریم و تلاش ما این است که با کار کارشناسی و بهره گیری از نظرات کارشناسانه به موضوع بپردازیم تا همکاران هم در مجلس نسبت به مصوبه کمیسیون توجیه شوند.»تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
عضو هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: «محتوای ماده 22 تغییر زیادی نکرد، اما بندی به آن اضافه شد. بر این اساس علاوه بر شرط بارداری زوجه و توافق طرفین برای ثبت ازدواج موقت، شرط ضمن عقد نیز برای ثبت ازدواج موقت، آن را الزامی می کند.»

وی گفت، در ماده 23 هم ممکن است اصلاحاتی داشته باشیم. پیشنهاداتی نسبت به اصلاح این ماده درکمیسیون وجود دارد که بررسی خواهد شد.

دهقان یادآور شد که در بررسی ماده 24 که محتوای آن درخصوص تعیین مهریه متعارف و غیر متعارف است، نظر اکثر اعضای کمیسیون این است که به خاطر سوء تفاهمی که ممکن است نسبت به این ماده شود، بهتر آن است که حذف شود.

بر اساس این ماده رئیس قوه قضائیه مهریه متعارف را مشخص می کند و در صورت عدم پرداخت از سوی مرد، وی به زندان می رود اما در مهریه غیر متعارف از آنجا که تشخیص برای تعیین غیر متعارف بودن آن ناممکن است و کار سختی است و همچنین به شرایط اقتصادی اجتماعی افراد در شهرهای مختلف بستگی دارد، زندان برای آن تعریف نشده است.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016