یکشنبه 28 فروردین 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

قانون استفاده از ذخیره ارزی برای مترو تمدید نشد

مهر - نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان، طرح تمدید قانون استفاده از تسهیلات حساب ذخیره ارزی برای مترو تا پایان سال 90 را حذف کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه خود ، بررسی ایرادات شورای نگهبان درباره طرح دو فوریتی تمدید قانون استفاده از تسهیلات حساب ذخیره ارزی برای حمل و نقل ریلی و عمومی شهرها مصوب 1388 را در دستور داشتند .تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
بنا بر این گزارش برای رفع این ایراد، نمایندگان مجلس با 153 رای موافق، 16 رای مخالف و 22 رای ممتنع از مجموع 201 نماینده حاضر ماده واحده موجود در این طرح را که مورد ایراد شورای نگهبان بود حذف کردند.

در ماده واحده این طرح آمده بود : قانون استفاده از تسهیلات حساب ذخیره ارزی برای حمل و نقل ریلی و عمومی شهرها مصوب 22/10/88 تا پایان سال 1390 تمدید می گردد.

در جلسه علنی امروز یکی از نمایندگان پیشنهاد حذف این ماده را مطرح کرد که برای آن رای گیری شد که اما رای نیاورد .

پس از آن نمایندگان مجلس برای ارسال این ماده واحده به مجمع تشخیص مصلحت نظام رای گیری کردند که این اقدام نیز رای نیاورد .

سپس بار دیگر پیشنهاد حذف این ماده واحده مطرح شد که این پیشنهاد در نهایت رای آورد و ماده واحده حذف شد .

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان این رای گیری اظهار داشت: در صورت امکان موارد مربوط به استفاده از تسهیلات حساب ذخیره ارزی برای حمل و نقل ریلی و عمومی شهرها می تواند در لایحه بودجه 90 بررسی شود.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016