شنبه 3 دی 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

جعفري‌جوزاني: جنبه‌سرگرمي سينما از بين رفته است، ایسنا

مسعود جعفري جوزاني گفت:‌در وضعيت فعلي سينماگران ما بيشتر فعال سياسي شده‌اند و متاسفانه جنبه سرگرمي سينما از بين رفته است.

به گزارش خبرنگار بخش سينمايي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اين كارگردان سينما كه شب گذشته ـ ‌٢ دي ماه ـ در برنامه‌ي «هفت» حضور داشت، اظهار كرد: تعادل سياسي در سينماي ما وجود ندارد و كساني درگير كارهاي سياسي شده‌اند كه زماني شعارهاي موافق مي‌دادند اما آدم‌هايي كه ريشه عميقي دارند مانند داريوش مهرجويي هميشه كار خودشان را كرده‌اند و با اين مسايل كاري ندارند.

وي كه در بخش ارزيابي جشنواره فيلم فجر دوره سوم تا ششم در اين برنامه حضور داشت خاطرنشان كرد‌: جشنواره فيلم فجر هميشه مهمترين جشنواره فيلم كشور بوده كه پايان يك سال همراه با برداشت محصولات فرهنگي بوده است.

وي افزود:‌ در اوايل انقلاب اسلامي در زماني كه بحث بر سر بودن يا نبودن سينما بود، براي اولين‌بار امكان فيلم سازي به جوانان داده شد و فيلمسازان زيادي وارد سينما شدند.

اين كارگردان به شرايط متفاوت امروز سينما با گذشته اشاره كرد و گفت: در زماني كه «شيرسنگي» را مي‌ساختيم همراه با عوامل در چادر زندگي مي‌كرديم و يا در زمان ساخت «در مسير تندباد» همراه با ايل قشقايي بوديم و بازيگراني مانند علي نصيريان و عزت‌الله‌انتظامي هيچ توقع مادي از حضورشان در فيلم نداشتند اما امروز بازيگر قبل از امضاي قراردادش هتل محل اسكانش را مي‌پرسد.

اين كارگردان خاطرنشان كرد:‌ سينماگران بايد قلبشان را پاك كنند و هم ديگر را دوست داشته باشند و از افتخار هم خوشحال شوند. اگر كسي هم شكست مي‌خورد بايد نگرانش باشيم و اين بايد در جامعه فرهنگي به وجود آيد.

در ابتداي اين برنامه عليرضا سجادپور ـ مديركل اداره نظارت و ارزشيابي وزارت ارشاد ـ در تماس تلفني به

گفت‌وگوي چهارشنبه گذشته‌اش با ايسنا اشاره كرد و آن مطالب را در خصوص شكايت معاونت سينمايي از ارشاد مجددا مطرح كرد.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
سيدمحسن هاشمي ـ معاون اجرايي خانه سينما ـ در ادامه سخنان سجادپور گفت: خانه‌سينما از برايند اصناف در دادگاه دفاع خواهد كرد و براساس اسنادي كه دادگاه براي خانه سينما فرستاده موضوع شكايت به خاطر اساسنامه سال ‌٨٣ است كه وزارت ارشاد آن را قبول داشته.

وي افزود:‌ براساس آن اساسنامه مجمع عمومي را نماينده اصناف تشكيل مي‌دهد و آحاد اصناف كه مورد اشاره آقاي سجادپور است،در مجمع حضور ندارند.

سجادپور هم اظهار كرد:‌ دوستان اسنادشان را در محكمه ارائه كنند و من بحث حقوقي ندارم بلكه مي‌خواهم صنوف را روشن كنم كه شكايت ما براي فروپاشي آنها نيست و كاملا موافق حفظ صنوف و شكل فعلي هستيم.اما بايد به يك سايه‌بان قانوني منتقل شوند.

هاشمي تاكيد كرد: مجمع عمومي خانه سينما همان مجموعه اصنافي هستند كه آقاي سجادپور به آنها اطمينان خاطر مي‌دهد و نمي‌شود از يك سو به اصناف اطمينان همكاري داد و از سوي ديگر گفته شود تصميم شما را قبول نداريم.

در ابتداي اين برنامه هم مهدي فرجي توضيحاتي در خصوص جشنواره تله فيلم جام جم ارائه كرد.

همچنين با حضور حميد بهمني و مسعود فراستي فيلم «گلوگاه شيطان» نقد و بررسي شد.

در بخشي از اين برنامه نيز وضعيت حضور «جدايي نادر از سيمين» در اسكار توسط امير قادري مورد تحليل قرار گرفت.

سوال اين هفته برنامه «هفت» به پيش بيني مردم از پرمخاطب‌ترين فيلم در حال اكران اختصاص داشت كه «در امتداد شهر» با ‌٤/٤٤ درصد بيشترين آرا را كسب كرد.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016