یکشنبه 28 خرداد 1391   صفحه اول | درباره ما | گویا


خواندنی ها و دیدنی ها
در همين زمينه
24 مرداد» انتقاد از شیوه اعتراض پرستاران تهرانی، مهر
بخوانید!
پرخواننده ترین ها

بحران کمبود پرستار و احتمال تعطیلی برخی بخشهای درمانی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه کمبود پرستار در این دانشگاه به صورت یک بحران در آمده است، گفت: برخی از بخشهای بیمارستانی را تنها به علت کمبود پرستار نتوانسته ایم افتتاح کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر حسن ابوالقاسمی روز یکشنبه در مراسم افتتاحیه بخش توانبخشی قلبی - ریوی و بیماریهای مزمن بیمارستان مدرس در شمال غرب تهران افزود: لازم است کیفیت زندگی بیماران به ویژه پس از اعمال جراحی ارتقاء پیدا کند که یکی از الزامات آن توانبخشی بیماران است و ما تلاش می‌کنیم به تدریج این گونه بخش‌ها را در تمام بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی راه اندازی کنیم.

وی گفت: پیشگیری اولیه تلاش در جهت کنترل فاکتورهای خطرزاست و لازم است در حال حاضر استادان پزشکی وارد این حوزه شوند و مراکز تندرستی ایجاد کنیم. در حال حاضر مسئله درمان به خوبی جا افتاده است و نیروی انسانی ما قابل مقایسه با کشورهای عربی نیست. علاوه بر آن لازم است امکانات خود را در بخش سلامت سرمایه گذاری کنیم.

ابوالقاسمی تاکید کرد: بیمارستان مدرس یکی از مراکز با سابقه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی محسوب می‌شود و بیماران قلبی زیادی از سراسر کشور به آن مراجعه می‌کنند. بیماران بعد از عمل جراحی قلب بازتوانی می‌شوند تا طول عمر باکیفیتی داشته باشند.

وی درباره ضرورت راه اندازی بخش‌های توانبخشی قلبی - ریوی تاکید کرد: در حال حاضر ضرورت ایجاد این گونه بخش‌ها در زمینه بیماریهای مزمن مانند عوارض قلبی - ریوی و کلیوی احساس می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه گفت: در گذشته مداخلات جراحی به میزان کنونی نبود اما امروزه مردم با مداخلاتی مانند اعمال جراحی از مرگ و میر نجات پیدا می‌کنند و باید کیفیت زندگی خوبی داشته باشند.

ابوالقاسمی با بیان اینکه کمبود پرستار در این دانشگاه به صورت یک بحران درآمده است، تاکید کرد: متاسفانه در کل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با کمبود پرستار مواجه هستیم به گونه‌ای که از آماده بودن برخی از بخشها برای افتتاح مدت‌هاست می‌گذرد ولی به علت کمبود پرستار آنها را بازگشایی نکرده‌ایم.

وی در ادامه گفت: مدتهاست که بحث تخصیص هزار پرستار به دانشگاه علوم پزشکی تهران و هزار پرستار به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مطرح است و اگر پرستار لازم تامین نشود ممکن است برخی از بخشهای بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تعطیل شوند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
ابوالقاسمی تاکید کرد: دیالیز صفاقی کار بسیار باارزشی است و باید توسعه پیدا کند و نباید به علت کمبود پرستار این گونه بخش‌ها تعطیل شود.

وی تاکید کرد: بیمارستان شهید مدرس یکی از بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی محسوب می‌شود که برخی از شخصیتها و مقامات در آن بستری می‌شوند و پس از ترخیص از خدمات ارائه شده در آن ابراز رضایت می‌کنند.

ابوالقاسمی گفت: بیمارستان مدرس فضای فیزیکی بسیار خوبی دارد علاوه بر آن نیروهای علمی خوبی در آن فعالیت می‌کنند و امیدواریم که اورژانس این بیمارستان نیز وضعیت بهتری پیدا کند و در رشته‌های قلب، جراحی و داخلی پزشکان مقیم در اورژانس مستقر شوند.

وی با اشاره به وضعیت ارائه خدمات به بیمارستان قلبی در بیمارستان شهید مدرس اظهارداشت: اگر بیمار قلبی در این بیمارستان بستری شود در همان هفته تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد و این نشان دهنده کیفیت مطلوب ارائه خدمات به بیماران قلبی است.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016