یکشنبه 6 بهمن 1392   صفحه اول | درباره ما | گویا

دفن پیکر ناصر میناچی در بلاتکلیفی

هنوز تکلیف محل دفن پیکر ناصر میناچی، اولین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو کابینه‌ دولت موقت مهندس بازرگان، مشخص نشده است.

محمد بسته‌نگار، از دوستان نزدیک مرحوم ناصر میناچی، به خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: طبق وصیت خود مرحوم میناچی قرار بود او در محل حسینیه ارشاد دفن شود. حتا مکان آن را از پیش تعیین کرده بود، اما شنبه شب (پنجم بهمن‌ماه) مأمورانی امنیتی جنازه‌ او را به بهشت زهرا (س) انتقال داده‌اند.

او افزود: طبق آخرین تماسی که با خانواده ایشان داشتم، گفته شد که در تدارک بردن پیکر مرحوم به قم و دفن او در این شهر هستند، اما این مسأله نیز هنوز قطعی نشده است.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


به گزارش ایسنا، ناصر میناچی متولد سال ۱۳۱۰ در تهران و تحصیل‌کرده رشته حقوق، از یاران و همراهان علی شریعتی و از مؤسسان حسینیه ارشاد بود. او پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل دولت موقت، در کابینه مهندس بازرگان سمت «وزارت تبلیغات و جهانگردی» را عهده‌دار بود که به خاطر تعلق خاطرش به نام حسینه ارشاد، نام این وزارت‌خانه را به وزارت «ارشاد ملی» تغییر داد. با این حال امور مربوط به عرصه فرهنگ و هنر (تولیدات ادبی و هنری) در آن زمان زیرمجموعه وزارت‌خانه تحت امر میناچی نبود و عهده‌دار آن وزارت آموزش عالی بود.

میناچی همچنین یکی از اعضای شورای تهیه پیش‌نویس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بود که جلسات این شورا نیز در حسینیه ارشاد برگزار می‌شد.

ناصر میناچی صبح روز شنبه (پنجم بهمن‌ماه) در سن ۸۲ سالگی و بر اثر عارضه قلبی درگذشت.

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت میناچی را تسلیت گفته است.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016