سه شنبه 9 تیر 1388   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

چرا فیروز کریمی محروم شد؟، خبرآنلاین

«ف-ک» محروم شد. این خبری بود که سرانجام با نامه رسمی سازمان لیگ به تیم‌های لیگ برتری علنی شد.

«ف-ک» سه مربی با این نام اختصاری در لیگ‌برتر حضور دارند که وقتی از این جمع به استاد، اشاره می‌شود، کسی نمی‌تواند باشد غیر از فیروز کریمی. مردی که استاد فرهاد کاظمی و فراز کمالوند، دو مربی دیگر در معرض اتهام بوده است.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
خبر محرومیت رسمی کریمی که امسال بی‌تیم مانده است، باعث شد تا این سرهنگ بازنشسته نیروی انتظامی این بار بی‌آنکه به کمیته انضباطی دعوت شده باشد راهی فدراسیون فوتبال شود.

او مستقیم به دفتر سردار عزیزمحمدی رفت و بی‌آنکه لحظه‌ای درنگ کند به رئیس سازمان لیگ تاخت؛ «تو به چه حقی با آبروی من بازی کردی؟» فیروز کریمی همچنان در اوج عصبانیت فریاد می‌کشید: «فکر کردی خبر ندارم فدراسیون فوتبال را کرده بودی ستاد. . . .؟ همه طرفداران نامزدی که حامی‌اش بودی را گرفته‌اند و همین امروز و فرداست که به سراغت بیایند.»

کریمی اولین مربی میان مربیان لیگ برتری بود که نامش در طرح برخورد با مربیان متخلف مطرح شد. او همیشه به دلیل چینش غیر معمول بازیکنان تیم‌هایش که هزینه‌هایی سنگین را به تیم‌های صنعتی تحمیل می‌کرد در مظان اتهام بود.

این اتهامات که با دستگیری چند دلال ورزشی جدی‌تر شده بود را محمد مایلی‌کهن رسانه‌ای کرد. او کریمی را به دلالی و دوپینگ متهم کرد. پس از این حرف‌های مایلی‌کهن بود که عزیز محمدی و دیگر مقامات فدراسیون فوتبال از برنامه‌شان برای برخورد با تعدادی از مربیان لیگ برتری سخن گفتند. طرحی که منتهی شد به محرومیت یک ساله فیروز کریمی.

بذله‌گویی‌ها و حرف‌های خنده‌دار این مربی در بسیاری از موارد برایش دردسر ساز می‌شد. گفته‌های او علیه محمد علی‌آبادی، سال قبل هم این مربی را تا آستانه محرومیت پیش برده بود.

با این وجود با وساطت چند چهره سرشناس ورزشی این اتفاق منتفی شد. این بار اما گفته می‌شود چند نهاد امنیتی خواستار تعلیق فعالیت کریمی در لیگ برتر شده‌اند. این مربی از معدود مربیان فوتبال ایران است که سابقه قهرمانی در لیگ قهرمانی آسیا را به همراه پاس دارد اگرچه حالا باید به فکر روزهای خانه‌نشینی باشد.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016