چهارشنبه 16 فروردین 1391   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

مشکل عابدزاده برطرف شد

به گزارش مهر وکیل مدافع احمدرضا عابدزاده از شکایت این کاپیتان و دروازه‌بان پیشین تیم ملی کشورمان به نظام پزشکی، رفع ممنوع الخروجی و دریافت گذرنامه او خبر داد.

یحیی لامعی، وکیل مدافع احمدرضا عابدزاده در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان خبر فوق گفت: روز دوشنبه به اتفاق عابدزاده در دادسرای اجرای احکام واقع در میدان ارک حضور یافتیم و ایشان در گفتگو با قاضی اجرای احکام، از اینکه چنین حکمی به صورت غیابی و بدون دریافت احضاریه علیه‌اش صادر شده، گلایه کرد.

وی با بیان اینکه عابدزاده در این دیدار تاکید داشت پیدا کردنش در ایران کار بسیار آسانی است، افزود: درنهایت با توضیحاتی که ارائه شد، ممنوع الخروج بودن عابدزاده برطرف شد و امروز ایشان گذرنامه خود را دریافت کرد.

این وکیل پایه یک دادگستری خاطرنشان کرد: هنوز با قاضی پرونده دیداری نداشته‌ایم و زمان دادگاه بعدی پس از دریافت احضاریه مشخص خواهد شد. ما قطعا از قاضی گلایه خواهیم کرد که چرا این حکم بصورت غیابی صادر شده، زیرا پیدا کردن عابدزاده در ایران کار سختی نیست.

وی اضافه کرد: متاسفانه زمانی که این پزشک از دروازه‌بان پیشین تیم ملی شکایت کرد، آدرس دقیقی به دادگاه ارائه نکرده و در احضاریه هم پلاک مغازه فست فود عابدزاده، اشتباه درج شده است. احضاریه به این آدرس نادرست رفته و فردی به نام شهرام به عنوان کارمند عابدزاده احضاریه‌ها را امضا کرده، به این عنوان که این احضاریه‌ها به دست عابدزاده می‌رسد، در حالی که ایشان کارمند عابدزاده نبوده و احضاریه‌ها به آدرسی غیر از مغازه دروازه‌بان پیشین تیم ملی رفته است.

لامعی ادامه داد: قاضی هم براساس اینکه سه مرتبه احضاریه صادر و عابدزاده در دادگاه حضور نیافته است، رای غیابی صادر و دروازه‌بان پیشین تیم ملی به دلیل شکایت این پزشک جراح مبنی بر نشر اکاذیب و توهین در یکی از نشریات، محکوم به 50 ضربه شلاق شده که در خبرها به اشتباه 54 ضربه شلاق منتشر شده است.

وی در پاسخ به این سئوال که "آیا حکم 50 ضربه شلاق برای یک قهرمان ملی، حکم قابل پذیرشی است؟"، تاکید کرد: براساس قوانین، می‌توان به دلیل نشر اکاذیب و توهین، حکم شلاق صادر کرد اما نباید فراموش کنیم عابدزاده قهرمانی ملی است که بارها و بارها و با سختکوشی‌های فراوان توانسته است دل مردم ایران را شاد کند و باعث بالارفتن پرچم سه رنگ ایران شود.

این وکیل پایه یک دادگستری اضافه کرد: در چنین مواقعی می‌توان به جای شلاق، جریمه نقدی هم در نظر گرفت، به ویژه اینکه موضوع شکایت، یک مصاحبه و به ادعای شاکی نشر اکاذیب و توهین است. البته باید بگویم بنده و دیگر وکلای عابدزاده پیگیری پرونده هستیم و می‌توانیم به دوستداران ایشان و جامعه فوتبال قول دهم که براساس دفاعیه ما و مستندات موجود، ایشان در دادگاه تبرئه شود.

وی در ادامه اظهار داشت: نکته مهم در این پرونده صدور حکم بصورت غیابی بوده است که در چنین مواقعی تا 10 روز پس از ابلاغ حکم می‌توان درخواست واخواهی داد و ما نیز دیروز به محض دریافت حکم، درخواست واخواهی را ارائه کردیم و ممنوع الخروج بودن آقای عابدزاده برطرف شد. در جلسه بعدی دادگاه هم دفاعیات خود را بیان می‌کنیم.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
لامعی در پاسخ به این سئوال که "چرا حکم ممنوع الخروجی بدون اطلاع عابدزاده و ابلاغ حکم به مرحله اجرا درآمده است؟"، تصریح کرد: ممنوع الخروجی جزو مجازات و احکام پرونده نیست بلکه وکلای پزشک جراح به منظور اجرای حکم اصلی و پیداکردن عابدزاده درخواست ممنوع الخروجی ایشان را داشته‌اند.

وی افزود: ظاهرا استدلال آنها این بوده است که عابدزاده مدام در حال تردد از ایران به کشورهای دیگر است و از طریق مرزها می‌توان وی را پیدا کرد. به همین دلیل آنها درخواست ممنوع الخروجی کرده بودند، درحالیکه همه می‌دانند مغازه عابدزاده کجاست و علاوه بر این از طریق بانک‌ها و فدراسیون فوتبال می‌توانستند برای ابلاغ حکم به ایشان اقدام کرد.

این وکیل پایه یک دادگستری ادامه داد: متاسفانه پزشک شاکی در مصاحبه با برنامه 90 اعلام کرده بود که ما درخواست ممنوع الخروج نداشتیم و شاید دستگاه قضایی، راسا دست به چنین اقدامی زده است و یا دروازه‌بان پیشین تیم ملی به خاطر پرونده دیگری ممنوع الخروج شده است که بنده نیز در گفتگو با همین برنامه تلویزیونی، نامه وکلای شاکی مبنی بر درخواست ممنوع الخروجی را نشان دادم و باید بگویم درست نیست که پزشک جراح، اینگونه اظهارنظر کرده و درخواست ممنوع الخروجی را به دستگاه قضایی یا پرونده‌های دیگر ارتباط دهد.

وی از شکایت احمدرضا عابدزاده به نظام پزشکی خبر داد و تاکید کرد: امروز سه‌شنبه با آقای عابدزاده دیداری داشتم و در این نشست ایشان پرونده‌های پزشکی خود مبنی بر جراحی در سال 72 توسط این پزشک و همچنین موارد مطرح شده مکتوب توسط پزشکان آلمانی را در اختیارم قرار داد.

لامعی در پایان گفت: ساعت 8:30 فردا چهارشنبه به همراه احمدرضا عابدزاده با حضور در نظام پزشکی واقع در خیابان امیرآباد، از این پزشک جراح به دلیل تخلفات پزشکی شکایت خواهیم کرد.

احمدرضا عابدزاده در روز نخست فروردین‌ماه سال جاری قصد داشت به آمریکا سفر کرده تا پس از یکسال با پسرش دیدار کند که متوجه شد توسط یک پزشک ممنوع الخروج و به 50 ضربه شلاق محکوم شده است که در این شرایط همسرش به تنهایی راهی آمریکا شد.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016