یکشنبه 14 خرداد 1391   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

پیروزی شیرین تیم ملی در میدان سخت تاشکند، ازبکستان حمله کرد، ایران برد

مهر - ملی پوشان فوتبال کشورمان نخستین دیدار خود در چارچوب مرحله چهارم و نهایی مسابقات فوتبال انتخابی جام جهانی را با برتری مقابل ازبکستان پشت سر گذاشتند، آنهم در شرایطی که 4+90 دقیقه ضعیف‌تر از میزبان خود بازی کردند.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به ازبکستان، تیم‌های ملی فوتبال ازبکستان و ایران از ساعت 18:30 امروز یکشنبه برگزارکننده دیداری در چارچوب هفته اول از مرحله چهارم و نهایی مسابقات فوتبال انتخابی جام جهانی بودند. این بازی که از گروه A مسابقات فوتبال انتخابی جام جهانی در قاره آسیا و در ورزشگاه مملو از تماشاگر جار تاشکند برگزار شد به برتری یک بر صفر تیم کشورمان انجامید.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
تیم ملی فوتبال کشورمان شروع خوبی در این بازی داشت اما تیم ازبکستان رفته رفته ابتکار عمل را در دست گرفت و در دقیقه 22 اولین موقعیت مسلم گلزنی را به دست آورد. در فاصله 23 دقیقه مانده به پایان نیمه اول "ویکتور کارپنکو" از غفلت مدافعان تیم کشورمان نهایت بهره را برد و با ضربه‌ای محکم رحمتی را وادار به واکنش کرد. بدون شک اگر واکنش خوب رحمتی نبود، دروازه تیم کشورمان در دقیقه 22 باز می‌شد.

شش دقیقه بعد تیم ازبکستان تا آستانه گلزنی پیش رفت. این بار گینریخ از کمند مدافعان تیم ملی گریخت و با رحمتی تک به تک شد اما راه به جایی نبرد و دروازه تیم کشورمان بسته ماند. ازبک‌ها که بهتر از تیم کشورمان بازمی‌کردند در دقیقه 41 توسط الکساندر گینریخ به گل رسیدند که داور این گل را به علت حضور هافبک باتجربه ازبکستان در منطقه آفساید مردود اعلام کرد.

بازی ضعیف تیم ملی فوتبال کشورمان باعث شد که "کارلوس کی‌روش" در دقیقه 45 دست به تعویض بزند و خسرو حیدری را به جای محمد ابراهیمی به میدان بفرستد اما این تغییر و تحول نیز تغییری در بازی تیم ملی به وجود نیاورد و بازی ضعیف شاگردان کی‌روش در نیمه دوم نیز ادامه پیدا کرد.

ازبک‌ها از دقیقه 70 به بعد به آتش حملات خود افزودند و در دقیقه 72 بازهم روی دروازه رحمتی خطرساز شدند. در این صحنه نیز گینریخ در نقش سازنده ظاهر شد و روی ارسال از نقطه کرنر توپی را به کاپادزه سپرد که با ضربه سر روانه دروازه کرد اما احمدوف تا خواست به توپ ضربه بزند، رحمتی آن را از روی سر بازیکن ازبک ربود.

هنوز بازیکنان تیم ملی فوتبال کشورمان خود را بازنیافته بودند که تیم ازبکستان در دقیقه 74 به گل رسید اما روی اشتباه کمک داور این گل مردود اعلام شد. ارسال بلند گینریخ از جناح چپ به روی دروازه تیم کشورمان در میان آشفتگی خط دفاع پس از برخورد به تیر دروازه به اودیل احمدوف رسید و او با ضربه‌ای دقیق دروازه رحمتی را گشود اما سیدجلال حسینی توپ را از درون دروازه خارج کرد.

کی‌روش در دقیقه 76 کریم انصاریفرد را به جای مجتبی جباری به میدان فرستاد تا شاید او با حضورش گره از مشکلات تیم ملی باز کند. با آمدن انصاریفرد توان تهاجمی تیم ملی بیشتر و از حملات ازبک‌ها کاسته شد، آنها که در دقیقه 85 توسط تیمور کاپادزه با شوتی سرکش بازهم دروازه تیم کشورمان را تهدید کردند.

در شرایطی که ازبکستان نمایشی بهتر از تیم ملی کشورمان داشت، این شاگردان کی‌روش بودند که در دقیقه 4+90 به گل رسیدند. در فاصله چند ثانیه مانده به پایان بازی محمدرضا خلعتبری روی پاس دقیق انصاریفرد دروازه تیم ازبکستان را گشود و سه امتیازی ارزشمند را به تیم کشورمان تقدیم کرد.

تیم ملی فوتبال کشورمان در بازی مقابل ازبکستان با ترکیب سیدمهدی رحمتی، حسین ماهینی، احسان حاج صفی (محمدرضا خلعتبری - 62)، سیدجلال حسینی، پژمان منتظری، پژمان نوری، مجتبی جباری (کریم انصاریفرد - 76)، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، علی کریمی و محمد ابراهیمی (خسرو حیدری - 45) بازی کرد.
قضاوت دیدار تیم‌های ملی فوتبال ازبکستان و ایران برعهده "یوئیچی نیشیمورا" از ژاپن بود. او در این بازی به هیچکدام از بازیکنان دو تیم کارت زرد نشان نداد.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016