Monday, Jan 30, 2017

صفحه نخست » اعدام و ۹۵ سال حبس برای متهمان به همکاری با حزب دموکرات کردستان ایران

edam.jpgزمانه ـ احکام هفت متهم درگیری‌های اشنویه یک اعدام و مجموعاً ۹۵ سال زندان اعلام شد.

به گزارش وب‌سایت خبری «هرانا» وابسته به مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه انقلاب ارومیه هفت شهروند روستاهای سرگیز و قره‌سقز از توابع شهرستان اشنویه را به زندان و اعدام محکوم کرده است: یک حکم اعدام، یک مجازات حبس ابد (۲۵ ساله)، یک مجازات حبس ۲۰ ساله، دو مجازات حبس ۱۵ ساله و دو مجازات حبس ۱۰ ساله.

این افراد در ۲۶ خردادماه ۱۳۹۵ پس از درگیری‌های مسلحانه بین حزب دموکرات کردستان ایران و قرارگاه حمزه سپاه پاسداران ایران در روستای قره‌سقز اشنویه بازداشت شدند. در این درگیری‌ها تعدادی از هر دو سو کشته شده‌بودند.

افراد بازداشت‌شده مظنون به همکاری با حزب دموکرات کردستان ایران هستند. با این حال، یک منبع نزدیک به خانواده متهمان گفته‌است که یکی از این افراد زمان درگیری‌ها برای خرید به شهر رفته‌ بود و در روستا حضور نداشت، اما اکنون به ۱۰ سال زندان محکوم شده‌است.

بنابر این گزارش، دور خانه‌های تخریب‌شده در درگیری‌های خردادماه سیم خاردار کشیده شده و ساکنان آنها هنوز اجازه بازگشت به خانه‌هایشان را دریافت نکرده‌اند. از ۳۰ خانواده ساکن در این روستا پیش از درگیری‌ها، تنها ۱۵ خانواده هنوز در آن باقی مانده‌اند.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com