دوشنبه 9 شهریور 1388   صفحه اول | درباره ما | گویا


گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

پزشکی قانونی: علت مرگ روح الامينی ناشی از استرس های فيزيکی، شرايط بد نگهداری، ضربات متعدد و نيز اصابت جسم سخت بود، مهر

پزشکی قانونی کشور هر گونه ابتلای مرحوم محسن روح الامينی به مننژيت را رسما نفی و طی گزارشی رسمی دلايل فوت وی را اعلام کرده است.
يک منبع آگاه در گفتگو با خبرنگار سياسی مهر ، افزود: کميسيون پزشکی قانونی کشور در تاريخ ۲۵/۵/۸۸ نتيجه نهايی و نظريه رسمی خود در باره علت فوت محسن روح الامينی را به مراجع قانونی و طرفين ذيربط ارائه نموده است.

وی افزود: بر اساس اين گزارش ، مرگ ناشی از استرس های فيزيکی ، شرايط بد نگهداری ، ضربات متعدد و نيز اصابت جسم سخت عنوان شده و قويا ابتلای آن مرحوم و فوت به علت بيماری و مننژيت نفی شده است.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


اين منبع آگاه در خصوص محل حادثه نيز گفت: مرحوم محسن روح الامينی در بازداشتگاه کهريزک زندانی بوده و در شرايط نا مناسب جسمانی در حال انتقال به زندان اوين بوده که با توجه به تشديد حالت بد جسمانی در انتهای مسير و قبل از پذيرش با تاخير ۷۰ دقيقه ای به بيمارستان منتقل شده و متاسفانه فوت نموده است. بدين ترتيب وی اصولا در زندان اوين پذيرش نشده بود.

در حالی که رهبر معظم انقلاب اسلامی در ديدار اخير دانشجويان با ايشان ، تاکيد فرمودند که با تخلفات و جنايات صورت گرفته در جريان بازداشتها از جمله در بازداشتگاه کهريزک بدون هر گونه مماشاتی برخورد قانونی و عوامل آن شناسايی و مجازات خواهند شد ، امروز برخی رسانه های رسمی دليل فوت محسن روح الامينی را ابتلا به بيماری عنوان کرده اند!

منبع فوق به مهر گفت: با توجه به حساسيت های ارزنده مسئولان عالی رتبه نظام در پيگيری تخلفات صورت گرفته ، هر گونه پيش داوری و انتشار اخبار کذب می تواند تلاشی برای انحراف از واقعيت و ضربه به روند قانونی مورد نظر مسئولان کشوربرای احقاق حق و اقامه عدالت ارزيابی شود. وی خواستار پيگيری اين خبرسازی ها از سوی مراجع مسئول شد.

به گزارش مهر ، رهبر معظم انقلاب در پی اولين گزارشاتی که از برخوردهای غير قانونی با بازداشت شدگان در بازداشتگاه کهريزک منتشر شد ، دستور تعطيلی آن بازداشتگاه و برخورد با عوامل خودسر و خاطی را صادر کردند. در اين راستا کميته های ويژه ای از سوی مجلس و شورای عالی امنيت ملی نيز طی ملاقاتهای مختلف با آسيب ديدگان در حال پيگيری موضوع هستند.

حضرت آيت الله خامنه ای شب گذشته نيز در ديدار اساتيد دانشگاه تاکيد کردند که نظام اسلامی در برخورد با تخلف و جنايت مجامله و گذشت نخواهد داشت.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016