پنجشنبه 23 تیر 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا


گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

فراخوان سازمان عفو بين الملل: همه زندانيان سياسی ايران را آزاد کنيد، ميدل ايست برلين

برگردان: مجيد روشن زاده

نماينده مطبوعاتی سازمان عفو بين الملل در برلين

UA-036/2011-1
] ndex: MDE 13/065/2011
08. Juli 2011

صدها تن از افرادی که هنگام تدارک تظاهرات ۱۴ فوريه دستگير شده بودند، آزاد شدند. تقی رحمانی، روزنامه نگار ايرانی، يکی از اين افرادی ست که آزاد شده اند. اما عده ای ديگر مانند اکبر امينی هنوز در زندان بسر می برند. اکبر امينی همان کسی است که برای رساندن صدای اعتراض خود بالای جرثقيل رفته بود.

تقی رحمانی، نويسنده و روزنامه نگار، که در ۹ فوريه دستگير شده بود، در ۱۵ ماه مه با پرداخت ۱۵۰ ميليون ريال ( معادل حدود ۱۴ هزار دلار آمريکا و يا ۱۰هزار يورو) به قيد وثيقه از زندان اوين تهران آزاد شد. در ۱۷ ماه مه وی بار ديگر به زندان فراخوانده شد و ساعت ها در آنجا نگه داشته شد. در اين روز ماموران مانع ورود وکيل وی به زندان اوين شدند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


نرگس محمدی، همسر تقی رحمانی، در ۲۷ ژوييه به جرم "تبليغ عليه نظام"، "اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرايم عليه امنيت ملی" و "عضويت درکانون مدافعان حقوق بشر" در يک دادگاه غير علنی محاکمه شد. در اين دادگاه وی متهم به فعاليت برای کانون مدافعان حقوق بشر شد. کانون مدافعان حقوق بشر در دسامبر ۲۰۰۸ بسته شد. نرگس محمدی در اين دادگاه اين اتهامات را رد کرد.

در دهم فوريه محمد حسين شريف صادقيان، يکی از مشاورين نزديک ميرحسين موسوی، رهبر اپوزيسيون ايران در زمان انتخابات رياست جمهوری سال ۲۰۰۹، دستگير شد. محمد حسين شريف صادقيان ۵۰ روز در زندان اوين زندانی شد و پس از آن در ۳۱ مارس ۲۰۱۱ به قيد وثيقه آزاد شد.

بنا به اطلاع سازمان عفو بين الملل، فريبا ابطحی که در ۱۱ فوريه ۲۰۱۱ و سيد صدرالدين بهشتی که در ۱۰ فوريه ۲۰۱۱ دستگير شده بودند، بعد از حدود يک ماه زندانی در ماه مارس دوباره آزاد شدند.

در مورد وضعيت غلامحسين محمدی که در ۱۰ فوريه دستگير شده بود، اطلاعات تازه ای در دست نيست.

از اين رو، سازمان عفو بين الملل از همه مردم تقاضا می کند که با ارسال نامه و يا ايميل به مقامات ايران به زبان های فارسی، عربی، انگليسی، فرانسوی و يا آلمانی از فراخوان آزادی بقيه زندانيان سياسی حمايت کنند. سازمان عفو بين الملل پيشنهاد می کند که در نامه و يا ايميل ارسالی مضمون زير در نظر گرفته شود:

ـ من از آزادی تقی رحمانی، محمد حسين شريف صادقيان، فريبا ابطحی و سيد صدرالدين بهشتی استقبال می کنم و از شما تقاضا می کنم که عدم زندانی شدن مجدد آن ها را تضمين کنيد، زيرا آن ها جز استفاده مسالمت آميز از حق آزادی بيان و آزادی تجمع و تشکل کار ديگری نکرده اند.

ـ من محترمانه از شما تقاضا می کنم که از نرگس محمدی رفع اتهام کنيد و وضعيت حقوقی اکبر امينی و غلامحسين محمدی را اعلام کنيد. در صورتيکه اکبر امينی و غلامحسين محمدی تنها بدليل استفاده از حق خود مانند آزادی بيان و آزادی تجمع و تشکل دستگير شده اند، بايد آزاد شوند.

ـ من در اينجا می خواهم به شما يادآوری کنم که حق آزادی تشکل و تحمع در بند ۲۶ و ۲۷ قانون اساسی ايران تضمين شده است. ازآن گذشته، ايران بعنوان يکی از کشورهای ملتزم به قوانين بين الملل مربوط به حقوق سياسی و مدنی، موظف است که آزادی بيان و تجمع را رعايت کند.

سازمان عفو بين الملل تقاضا می کند که هرچه زودتر پيام خود را برای مقامات ايران ارسال کنيد. از آنجاييکه اين اطلاعات ممکن است کهنه شوند، تقاضا می شود که بعد از ۱۹ آگوست پيامی ارسال نشود.

متن خود را به آدرس های زير ارسال کنيد:
آیت الله سید علی خامنه ای

رهبر جمهوری اسلامی ایران

The Office of the Supreme Leader
Islamic Republic Street – End of
Shahid Keshvar Doust Street, Tehran,

Islamic Republic of Iran
ایمیل: info_leader@leader.ir

Twitter: "Call on #Iran leader
@khamenei_ir to halt impending
execution of 5 drug traffickers in
Hamedan including 3 impoverished
mothers "

آیت الله صادق لاریجانی
رئیس قوه قضائیه

[care of] Public relations Office
Number 4, 2 Azizi Street
Vali Asr Ave., above Pasteur Street
intersection

Tehran,
Islamic Republic of Iran
ایمیل: bia.judi@yahoo.com
(In
subject line: FAO Ayatollah Sadegh
Larijani)
Salutation: Your Excellency

یک کپی از متن خود را به آدرس زیر ارسال کنید:

محمد جواد لاریجانی
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه

Mohammad Javad Larijani
High Council for Human Rights
[C/o] Office of the Head of the Judiciary
Pasteur St., Vali Asr Ave., south of Serah-e Jomhouri, Tehran 1316814737, IRAN
:متن خود را اینگونه آغاز کنید

جناب آقای لاریجانی

E-Mail: info@humanrights-iran.ir
(موضوع: FAO Mohammad Javad Larijani)

یک کپی از متن خود را به آدرس سفارت جمهوری اسلامی ایران در همان کشوری که در آن زندگی می کنید، ارسال کنید.

بطور نمونه آدرس سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین:

S.E. Herrn Alireza Sheikh Attar
Podbielskiallee 65-67, 14195 Berlin
Fax: 030-8435 3535
ایمیل: iran.botschaft@t-online.de

یا info@iranbotschaft.de


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016