پنجشنبه 15 تیر 1391   صفحه اول | درباره ما | گویا


گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

جمعی از پیشمرگان حزب دمکرات کردستان بمنظور پشتیبانی از محمد صدیق کبودوند دست به‌ اعتصاب غذا زدند

همزمان با چهلمين روز از اعتصاب غذای محمد صديق کبودوند ، پدر حقوق بشر کردستان ،جمعی از پيشمرگان حزب دمکرات کردستان در مقر اصلی اين حزب در کويه‌ ، بمنظور پشتيبانی از ايشان دست به‌ اعتصاب غذا زدند و با انتشار بيانيه‌ای از احزاب کردستان خواستند کبودوند را سرمايه‌ی ملی کردستان بدانند و پشتيبانی از کبودوند را به‌ نقطه‌ی اشتراکی برای فعاليتهايشان بدل سازند.

مشروح اين بيانيه‌ به‌ قرار زير است:تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


پشتيبانی از کبودوند پشتيبانی از سمبول اراده‌ی مدنی کردستان است
ما به‌ عنوان جمعی از پيشمرگان حزب دمکرات کردستان به‌ منظور پشتيبانی از محمدصديق کبودوند به‌ شيوه‌ای خودجوش همزمان با چهلمين روز اعتصاب غذای آقای کبودوند ، در روز ۱۵ تيرماه اعتصاب غذا می‌کنيم. آقای کبودوند با تأسيس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان در ۲۰ فروردين ۱۳۸۴ به‌ شيوه‌ای ملموس به‌ شکلگيری فضای مدنيی گسترده‌ و پوياتر در کردستان کمک نمود و در حال حاضر نيز با تداوم اعتصاب غذا در زندان فاز تازه‌ ای از مبارزه‌ را اغاز نموده‌ که ‌همانا برجسته‌ ساختن حقوق همه‌ی انسانهايی است که‌ در زندانها به‌ سر می‌برند و از ابتدايی ترين حقوق انسانی بی بهره‌اند.
رفتار و نوشته‌های کبودوند به‌ ما آموخت‌ که‌ يک فعال حقوق بشری بايد در راستای دفاع ازحقوق تمام انسانها، فارغ از گرايش سياسی و عقيدتی آنها، گام بردارد. کبودوند در مناسبتهای مختلف با صدور اعلاميه‌ برای دفاع از حقوق گروههای اجتماعی اعلام موضع نموده‌ و در واقع کبودوند با مصائب وغمهای قشرهای مختلف مردم زندگی کرده است و همگان کبودوند را شريک غمهای خود می‌دانند.
به‌همين خاطر ما به‌ عنوان پيشمرگان کردستان اين مهم را وظيفه‌ی اخلاقی خود می‌دانيم که‌ فارغ از هرگونه‌ گرايش سياسی از پدر حقوق بشر کردستان پشتيبانی نماييم و اراده‌ی مليمان را با سمبل اراده‌ی مدنی کردستان همراه‌ نماييم.
اميداريم اين اقدام خودجوش ما ياری رسان اين مهم باشد که‌ همه‌ی احزاب کردستان کبودوند را سرمايه‌ی ملی کردستان بدانند و پشتيبانی از پدر حقوق بشر کردستان به‌ نقطه‌ی اشتراک تمامی احزاب کردستان بدل شود.

جمعی از پيشمرگان حزب دمکرات کردستان
۱۵ تيرماه ۱۳۹۱

۱. سلطان ديمه‌
۲. عثمان عثمانی
۳. محمد ناصری
۴. فرامرز ساعدی
۵. خالد رحيمی
۶. کاوه‌ خوسروپور
۷. خديجه‌ پورمند
۸. حليمه‌ ر‌سولی
۹. ‌حبيبه‌ ماندانا
۱۰. آمانج زيبايی
۱۱. سمکو عثمانی
۱۲. ‌هردی عباسی
۱۳. شه‌وبو و‌نوشه‌
۱۴. سهيلا قادری
۱۵. رحيم محمودی
۱۶. هوشيار ا‌مينی
۱۷. عبدالله‌ صادقی
۱۸. يوسف قديری
۱۹. ناصر فرخه‌پور
۲۰. رێبوار معروف زاده‌
۲۱. محمود شريفی
۲۲. غفور صوفی
۲۳. لاوه‌ فه‌رزين
۲۴. خدر ميراوه‌يی
۲۵. پروانه‌ فه‌لاحی
۲۶. علی ا‌شر‌ف ر‌حمانی
۲۷. حوسين فتحی
۲۸. مهدی شفيعی
۲۹. محمد محمدی
۳۰. انصار صالحی
۳۱. نێعمه‌ت مه‌لا
۳۲. سوران نوری
۳۳. هه‌ژير عبدالله‌ پور
۳۴. يوسف کريمی
۳۵. هوشنگ رحيمی
۳۶. امير فتحی
۳۷. اميد خزرنژاد
۳۸. حسن ر‌حيمی
۳۹. سامان فقی نبی
۴۰. کمال پيروتی
۴۱. محمد خسروی
۴۲. احمد مکالاوه‌يی
۴۳. کوێستان فتوحی
۴۴. ارسلان عباسی


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016