یکشنبه 26 آبان 1392   صفحه اول | درباره ما | گویا

گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

صدرالدین شریعتی: موسوی و کروبی محارب هستند/ حکم محارب از نظر قانونی و اسلامی جرم قتل را دارد

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه موسوی و کروبی به عنوان محارب هستند، گفت: موسوی و کروبی به عنوان محارب هستند و محارب از نظر قانونی و اسلامی جرم قتل را دارد، مگر اینکه آنها توبه کنند و برگردند.

حجت‌الاسلام سید صدرالدین شریعتی استاد حوزه و دانشگاه و رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، در مورد حکم میرحسین موسوی و مهدی کروبی که هم اکنون در محدودیت به سر می‌برند، گفت: آقایان موسوی و کروبی به عنوان محارب هستند و محارب از نظر قانونی و اسلامی جرم قتل را دارد، مگر اینکه آنها توبه کنند و برگردند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم اظهار داشت: قرآن صراحتاً می‌فرماید که با آن کسانی که تجاوز کرده‌اند، بجنگید تا موقعی که به امر خدا برگردند و وقتی به امر خدا برگشتند صلح کنید. موسوی و کروبی هیچ‌وقت برنگشته‌اند و نه تنها برنگشتند بلکه از هر فرصت و مناسبتی برای برخورد و تحریک، سوء استفاده کرده‌اند.

این استاد حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد: ما هیچ‌گاه غائله عاشورای سال 88 را فراموش نمی‌کنیم که چه جنایت‌هایی کردند و خیمه‌ها، حسینیه‌ها و مجموعه‌های دینی را به خاک و خون کشیدند و عده‌ای از مردم بی‌گناه را به آتش کشیدند و از عزاداری مردم برای امام حسین (ع) سوء استفاده کرده و اماکن عمومی را تخریب کردند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016