دوشنبه 12 آبان 1393   صفحه اول | درباره ما | گویا

گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


پرخواننده ترین ها

پيوستن ژاپنی ها به داعش با انگيزه ماجراجويی

انگيزه سفر ژاپنی ها به سوريه و پيوستن به داعش نه همبستگی با يکی از دو طرف جنگ بلکه خستگی از زندگی روزمره، بی حوصلگی، کسالت، بيکاری و تمايل به ماجراجويی است.

تعدادی از شهروندان ژاپن به دليل بی حوصلگی،‌ بيکاری و تمايل به استفاده از اسلحه به گروه داعش پيوسته اند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


به گزارش عصرايران،‌ روزنامه انگليسی تايمز نوشت:‌ تبليغات تاثيرگذار گروه داعش در اينترنت به دوردست ترين مناطق شرق آسيا هم رسيده و توانسته در جذب جنگجويان از اين منطقه موفق باشد. جنگجويانی که نه مسلمانند و نه عرب و نه هيچ رابطه ای با منطقه خاورميانه دارند تا برای اولين بار مشخص شود انگيزه "ماجراجويی" به تنهايی باعث شده افرادی از ژاپن به داعش بپيوندند.

پليس ژاپن اعلام کرد که دو جوان ژاپنی را در چند هفته اخير به عنوان مظنون به برنامه ريزی برای سفر به سوريه،‌ تحت بازجويی قرار داده است. اين دو نفر قصد داشتند با سفر ۹ هزار کيلومتری به سوريه در جمع داعشی ها حاضر شوند.

اين در حالی است که همچنان يک شهروند ژاپن در دست داعش گروگان است.

برخی خبرها هم می گويند دو شهروند ژاپنی پس از سفر به سوريه برای جنگ در صف داعش و ماجراجويی خود، توانستند به راحتی به کشورشان برگردند.

انگيزه سفر ژاپنی ها به سوريه و پيوستن به داعش نه همبستگی با يکی از دو طرف جنگ بلکه خستگی از زندگی روزمره، بی حوصلگی، کسالت، بيکاری و تمايل به ماجراجويی است.

در مقابل،‌ مقامات ژاپن به دنبال فعال سازی قانونی هستند که قبل از اين عليه هيچ کسی استفاده نشده بود.

براساس اين قانون اگر شهروند ژاپنی در مقابل دريافت پول عليه کشور ديگری بجنگند مجازات خواهد شد.

اين دو ژاپنی شامل جوان ۲۳ ساله کارمند شرکت تجاری و ديگری ۲۶ ساله دانشجو بودند که برای سفر به سوريه برنامه ريزی می کردند.

نفر اول در اعترافاتش گفته بود عاشق اسلحه است و قصد داشته به سوريه برود تا در جنگ مشارکت کند اما سفرش را لغو کرد زيرا مادرش مخالفت کرد.

نفر دوم هم تنها يک روز قبل از سفر به سوريه برای جنگ در صف داعش،‌ توسط پليس بازداشت شد.

هر دو جوان اعتراف کردند که تبليغات اينترنتی را درباره کمک به سوريه را در اينترنت مشاهده کرده بودند.

گروه داعش هم اکنون مناطق گسترده ای را در عراق و سوريه در تصرف خود دارد و همچنان برای اشغال مناطق بيشتری تلاش می کند.

بخش زيادی از اعضای داعش اتباع کشورهای مختلفی از جهان هستند.

شمار زيادی از اتباع کشورهای مختلف با مشاهده تبليغات اينترنتی، تصميم گرفته اند به داعش بپيوندند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016