شنبه 25 مهر 1388   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

قرعه کشی گرین کارت آمریکا برای سال ۲۰۱۱، صدای آمریکا

سایت وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا به تازگی از آغاز دور جدید ثبت نام برای برنامه قرعه کشی گرین کارت ۲۰۱۱ خبر داده است. در برنامه DV-۲۰۱۱ متقاضیان باید فرم تقاضای خود را به شکل آنلاین از تاریخ ۲ اکتبر ۲۰۰۹ (۱۰ مهر ۱۳۸۸) تا ۳۰ نوامبر ۲۰۰۹ ( ۹ آذر ۱۳۸۸) پر کرده و بفرستند.

فرم تقاضانامه در وبسایت وزارت خارجه آمریکا تنها در این تاریخ قابل مشاهده است و پس از آن برداشته خواهد شد. افراد تنها می توانند تقاضای خود را از طریق این وبسایت ارسال کنند و ارسال فرم از طریق پست پذیرفته نمی شود.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
متقاضیان باید پیش از فرستادن فرم، دستورالعمل آن را به دقت مطالعه کنند. همچنین هر متقاضی تنها می تواند یک فرم تقاضا بفرستد و در صورتی که بیش از یک فرم بفرستد به شکل خودکار نامش از قرعه کشی خط می خورد.همچنین متقاضیان باید عکس خود را با شرایط توضیح داده شده مطابقت دهند و سپس آن را آپلود کنند.

فرم تقاضا در دو بخش تنظیم شده است. بخش اول مخصوص فرد متقاضی و بخش دوم مربوط به خانواده فرد است. هر بخش باید پیش از رفتن به بخش بعدی دقیق و درست پر شود. پس از تکمیل تمامی بخش ها فرم تقاضا برای رسیدگی به مرکز بررسی DV-۲۰۱۱ می رود.

برای شرکت در قرعه کشی گرین کارت آمریکا در سال ۲۰۱۱ به این لینک بروید. این لینک شما را به صفحه رسمی قرعه کشی گرین کارت ایالات متحده هدایت می کند:
http://www.dvlottery.state.gov

گرین کارت مجوز اقامت دائم در آمریکاست. دارندگان کارت سبز آمریکا کلیه حقوق شهروندی ایالات متحده اعم از تحصیل، کار و زندگی را به دست می آورد. همچنین می تواند آزادانه و بدون نیاز به اخذ ویزا به آمریکا رفت و آمد کند.

دولت آمریکا همه ساله از طریق قرعه کشی به ۵۵ هزار نفر از سراسر دنیا گرین کارت رایگان اعطا میکند.

افراد در صورت برنده شدن در این قرعه کشی، می توانند به همراه خانواده خود به طور دائمی در آمریکا ساکن شده و کار کنند.

برنامه قرعه کشی ویزای مهاجرت آمریکا که به تصویب کنگره این کشور رسیده است، به صورت سالیانه توسط وزارت خارجه و طبق قانون مهاجرت و تابعیت ایالات متحده اجرا می شود.
کارشناسان توصیه می کنند که متقاضیان، نام نویسی و ارسال فرم خود را به هفته پایانی زمان تعیین شده موکول نکنند، زیرا حجم زیاد تقاضا سرعت وبسایت را پایین می آورد و امکان اخلال وجود دارد.

انتخاب متقاضیان به روش تصادفی بوده و توسط کامپیوتر، از میان تمامی متقاضیان تأیید صلاحیت شده انجام می شوند. برندگان قرعه کشی بین ماه های مه و ژوئیه سال ۲۰۱۱ یعنی اردیبهشت تا تیر ۱۳۸۹ از طریق پست از انتخاب خود آگاه می شوند، یعنی اگر بین ۵ تا ۷ ماه پس از اتمام تاریخ تقاضا، نامه ای رسمی دریافت نکردید در این قرعه کشی برنده نشده اید. این اطلاع رسانی تنها از طریق پست صورت می گیرد و از طریق ایمیل نخواهد بود.

ویزای برندگان قرعه کشی اقامت آمریکا DV-۲۰۱۱ از اول اکتبر ۲۰۱۰ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۱ صادر خواهد شد.
تمامی درخواست های واجد شرایط چه آنهایی که توسط خود فرد فرستاده شده و چه آنهایی که توسط واسطه ها تکمیل شده دارای شانس برابر و تصادفی هستند.

متولدین کشورهایی که طی ۵ سال گذشته بیش از ۵۰ هزار مهاجر را در رشته های مختلف مهاجرت از جمله روابط خانوادگی و استخدام شغلی به آمریکا اعزام کرده اند، و طبق قانون «نرخ بالای مهاجرت» به آمریکا را دارند، نمی توانند ویزای قرعه کشی گرین کارت را دریافت کنند و فهرست این کشورها ممکن است سال به سال تغییر کند.

متقاضیان می توانند در آمریکا یا یک کشور دیگر ساکن باشند و درخواست ها نیز می تواند از داخل یا خارج از آمریکا فرستاده شود.

افراد هم می توانند تقاضانامه شان را خودشان تکمیل و ارسال کنند و هم از شخص دیگری بخواهند که این کار را برایشان انجام دهد.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016