سه شنبه 24 فروردین 1389   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

پیشنهاد ۹ برابر شدن قیمت گاز، مهر

وزیر نفت از درخواست وزارت نفت برای تعیین قیمت خوراک پالایشگاههای نفت در کارگروه صنعت نفت خبر داد و پیشنهاد کرد قیمت هر متر مکعب گاز خانگی از 10 تومانی فعلی به 90 تا 100 تومان افزایش یابد.

سید مسعود میرکاظمی در گفتگو با مهر از درخواست وزارت نفت برای تعیین قیمت خوراک پالایشگاه‌های نفتی در کارگروه صنعت نفت خبر داد و گفت: یکی از مشکلات اصلی در توسعه 7 پالایشگاه نفتی و حضور سرمایه‌گذاران مشخص نبودن قیمت خوراک است؛ بنابراین پیشنهاد داده‌ایم قیمت خوراک در کار گروه صنعت نفت که مسئولیت آن با شخص رئیس جمهور است، اعلام شود تا عدم تمایل به توسعه پالایشگاهها جبران شود.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
این عضو کابینه دولت به مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه هر استان می‌تواند 100 میلیارد تومان برای توسعه گازرسانی وام بگیرد، اشاره کرد و اظهار داشت: قطعا اجرای این مصوبه افزایش مصرف را به همراه دارد که با توجه به اضافه شدن تولید جدید به گاز طبیعی تا سه سال آینده بحران ایجاد خواهد کرد.

وزیر نفت افزود: به منظور رفع این مشکل پیشنهاد می‌کنیم که در طرح هدفمند کردن یارانه‌ها قیمت گاز به حداقل 90 تا 100 تومان به ازای هر متر مکعب برسد.

به گفته این عضو کارگروه نمایندگان ویژه رئیس جمهور در امور نفت، پیش بینی می شود با افزایش قیمت گاز و مصرف بهینه این حامل انرژی حداقل 16 تا 17 هزار میلیارد تومان منابع جدید آزاد شود و زمینه توسعه و تولید گاز را فراهم کند.

این مقام مسئول، تاکید کرد: البته در صورت افزایش قیمت گاز باید قیمت حامل‌های جایگزین همچون برق، نفت، گاز و بنزین افزایش یابد. وی همچنین از ایجاد سازمان دانش محور در صنعت نفت در آینده ای نزدیک خبر داد و افزود: به این منظور برنامه ‌ریزی در بلند مدت انجام شده که مطمئن هستیم با توجه بیشتر به پژوهش موفقیتهای بیشتری در این صنعت خواهیم داشت.

به گزارش مهر، جواد اوجی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران پیشتر بر ضرورت افزایش هر متر مکعب گاز خانگی و تجاری تاکید کرده و گفته بود افزایش قیمت گاز در سالجاری قطعی شده است.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016