شنبه 23 بهمن 1389   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

آمار دانشجویان بورس و غیربورس ایران در اروپا، مهر

ایران هم اکنون به غیر از کشور انگلستان بیش از 16 هزار دانشجوی بورسیه و غیر بورسیه در کشورهای اروپایی دارد که حضور این تعداد دانشجوی ایرانی وجود رایزنهای علمی را ضروری می کند به طوری که در نظر است به زودی رایزن علمی ایران در آلمان تعیین شود.

در حال حاضر 16 هزار دانشجوی ایرانی غیر بورسیه با هزینه خود برای تحصیل به دانشگاه‌های کشورهای اروپایی غیر از انگلیس رفته و 249 دانشجوی ایرانی با بورسیه بلندمدت در کشورهای اروپایی غیر از انگلیس شاغل به تحصیل هستند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
همچنین 120 دانشجوی دکتری از ایران در حال حاضر در قالب دوره‌های تحقیقاتی 6 ماهه در کشورهای اروپایی غیر از انگلیس در حال تحصیل هستند.

جمهوری اسلامی ایران هم اکنون در کشورهای استرالیا، کانادا، هند، فرانسه، روسیه، انگلستان، مالزی، اوکراین و بلاروس دارای رایزن علمی است. رایزنی علمی جمهوری اسلامی ایران در آلمان نیز به زودی با تأیید وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایجاد می‌شود.

برنامه ایجاد رایزنی علمی جمهوری اسلامی ایران در آلمان که نقش سرپرستی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در این کشور اروپایی را نیز ایفا خواهد کرد در سطح وزارتخانه‌های تصمیم‎گیر در این زمینه مطرح است اما هنوز نهایی نشده است. پس از نهایی شدن این برنامه، رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در آلمان منصوب می‌شود.

در صورتی که رایزنی علمی جمهوری اسلامی ایران در آلمان ایجاد شود آلمان دهمین کشوری خواهد بود که کشورمان در آنها دارای رایزن علمی می‌شود.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016