شنبه 28 اسفند 1389   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

درخواست ها از احمدی نژاد برای لغو جشن های نوروزی

درخواست بادامچیان از احمدی‌نژاد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به وقایع منطقه بهتر است رئیس جمهور جشن نوروز را به احترام شهدای قیام های منطقه لغو کند.

اسدالله بادامچیان نماینده مردم تهران در گفتگو با خبرنگار مهر در بیان ارزیابی خود از برگزاری جشن جهانی نوروز و همزمانی آن با انقلاب های منطقه گفت: با برگزاری این جشن در شرایط کنونی مخالفم و از رئیس جمهور خواهش می کنم که به علت وقوع حوادث منطقه این جشن را لغو کند.

وی ادامه داد: به نظر من دعوت از امسال شاه عبدالله اردنی که اکنون ملتش علیه او شوریده اند و قیام کرده اند هیچ مبنای درستی ندارد و باید دعوت از این فرد را پس بگیرند.

بادامچیان گفت: من معتقدم در چنین موقعیتی به احترام شهدای قیام های این کشورها جشن نوروز را به عقب بیاندازند و اعلام کنند با توجه به مسائل منطقه از برگزاری این جشن معذوریم.

وی همچنین ادامه داد: با توجه به اینکه الان مردم منطقه درگیر هستند و در بیمارستانهای بحرین نیز نیروهای سعودی به مردم حمله و آنها را شهید می کنند افزود: بهتر است در این موقعیت ما جشنی برگزار نکنیم و مبارک بادی نیز سر ندهیم.

وی ادامه داد: از نظر من برگزاری جشن جهانی نوروز در شرایط کنونی هیچ جایگاهی ندارد.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
نامه جامعه روحانیت شیراز به احمدی​نژاد: جشنواره‌ نوروز در شیراز و تخت جمشید را لغو کنید

جامعه روحانیت مبارز شیراز در نامه‌ای به رییس جمهور، لغو جشنواره ملی مردمی نوروز در شیراز و تخت جمشید را خواستار شد.
به گزارش خبرآنلاین، در این نامه تاکید شده است که این امر باعث نگرانی روحانیت متعهد، خانواده‌های معزز شهدا و مؤمنان و دلسردی نیروهای حزب‌الله و پیروان اسلام ناب محمدی (ص) شده است.

در بخشی از این نامه که ایسنا آن را منتشر کرده، با اشاره به مفاد مندرج در ماده 12 از فصل اول قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی که دولت را موطف می‌کند به منظور تعمیق ارزش‌ها، باورها و فرهنگ مبتنی بر هویت اسلامی و ترویج سیره و سنت اهل‌بیت علیهم‌السلام و استفاده بهینه از ظرفیت معنوی اماکن زیارتی به ویژه در شهرهای مقدس مشهد، قم و شیراز نسبت به انجام امور تا پایان برنامه اقدام می‌کند،‌ آمده است: اکنون با توجه به مطالب فوق‌الذکر و با عنایت به این که در اردیبهشت‌ماه سال 1390 مقرر شده کنگره بزرگ سرداران و 14600 شهید سرافراز فارس در شیراز برگزار شود متأسفانه از سوی بعضی از مسئولان اجرایی استان بدون توجه به این جایگاه معنوی و ارزشمند تصمیم به برگزاری جشنواره ملی مردمی نوروز به صورت گسترده در شیراز و تخت‌جمشید با حضور گروه‌های موسیقی از 30 استان و 200 موسیقیدان از سراسر کشور و حتی خارج از کشور را دارند و تاکنون هم تذکرات دلسوزانه علما و متدینین مثمرثمر واقع نشده است و این امر باعث نگرانی روحانیت متعهد، خانواده‌های معزز شهدا و مؤمنین و دلسردی نیروهای حزب‌الله و پیروان اسلام ناب محمدی (ص) شده است.

این تشکل با بیان اینکه قدر مسلم برگزاری جشنی با این حجم گسترده تبلیغاتی و رسانه‌ای و با این وسعت، با توجه به خاطره تلخی که مرم ولایتمدار شیراز از جشن‌های فرهنگ و هنر طاغوت دارند به مصلحت نظام الهی جمهوری اسلامی ایران نبوده و به نوعی عقب‌گرد فرهنگی از فرهنگ اصیل اسلامی است، از رییس جمهور خواسته‌اند همان‌گونه که تاکنون با تصمیمات ارزشی خود زمینه‌های بروز و ظهور هرگونه کجروی از اصول اساسی اسلام را ممانعت کرده و در مسیر حاکمیت ارزش‌های دینی گام برداشته‌اید، دستورات لازم را در اجرایی شدن خواسته به حق مؤمنین و لغو مراسم فوق صادر فرمایید.

این نامه به امضاء حضرات آیات و حجج اسلام، اسدالله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، سید علی‌اصغر دستغیب عضو خبرگان رهبری، محمدرضا حدائق، عبدالکریم حقیقت، حسن پاکدل، سید عبدالله زبرجد، یحیی فلسفی، سید محمد انجوی، سید محی‌الدین طاهری، سید ابوافاضل رضوی اردکانی، علی‌اکبر کلانتری، محمدعلی فاضل، علی محمودی، عبدالرسول بینازاده، محمدهادی رحیمی‌صادق، سید مجتبی امامی، محمدصادق یوسفعلی، محمدحسین علیشاهی، سید ولی‌الله محمودی‌نژاد، محمد شریفانی، عبدالرضا نعمت‌اللهی، محمدحسن کاویانی، محمود یارمحمودی، سیدعباس سعادت، محمدرضا رحمانی، فاضل پاکدل، عبداللطیف انصاری، سید احمد علوی‌نژاد، محمد رضایی، محمدحسن رضایی، محسن مکارم و محمد برکت رسیده است.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016