دوشنبه 8 فروردین 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

کاهش چشمگیر مصرف بنزین در هفته نخست نوروز، مهر

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به کاهش بی سابقه مصرف بنزین در هفته نخست نوروز 90 از شکسته شدن صف های بنزین در تمامی جایگاههای کشور خبر داد.

محمد ناصری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت سوخت رسانی به خودروها در ایام تعطیلات نوروز، گفت: از ابتدای فروردین ماه سالجاری تاکنون به طور متوسط روزانه حدود 63 میلیون لیتر بنزین در سطح کشور مصرف شده است که مصرف این فرآورده نفتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 6 میلیون لیتر در روز کاهش یافته است.
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با تاکید بر اینکه متوسط مصرف بنزین در هفته نخست فروردین ماه سال گذشته 69 میلیون لیتر در روز بوده است، تصریح کرد: اما امسال با وجود اختصاص سهمیه نوروزی مصرف بنزین حدود هشت درصد کاهش پیدا کرده است.

وی همچنین از ثبت رکورد مصرف82 میلیون لیتر مصرف بنزین در29 اسفند ماه خبر داد و افزود: درسال 1389 در مجموع روزانه 61 میلیون لیتر بنزین مصرف شده بود که نسبت به سال پیش از آن 3.5 میلیون لیتر در روز کاهش یافته است.

این مقام مسئول درادامه با تاکید بر اینکه در حال حاضر وضعیت سوخت رسانی به خودروها در سراسر کشور وضعیتی عادی دارد، بیان کرد: تاکنون هیچ گونه گزارشی در مورد وجود مشکلاتی در سوخت رسانی به خودروها در ایام تعطیلات نوروزی ارائه نشده است.

ناصری با اعلام اینکه از 15 اسفند ماه سال گذشته تاکنون به منظور ارائه خدمات مطلوب در جایگاههای سوخت سه مرحله نظارت و بازرسی از سطح جایگاههای بنزین، گازوئیل، سی.ان.جی و گازمایع انجام شده است، اظهار داشت: از سوی دیگر با نصب و راه اندازی 10 جایگاه سیار بنزین در مسیرهای پر رفت و آمد و شلوغ در هیچ کدام از جایگاههای سوخت صف و یا تراکمی مشاهده نشده است.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه نظارت و بازرسی از وضعیت جایگاهها تا 15 فروردین ماه سال جاری ادامه می یابد، خاطر نشان کرد: هم اکنون در بیش از چهار هزار و 400 جایگاه سوخت آمادگی کامل برای ارائه خدمات به مردم پیش بینی شده است.

به گزارش مهر،شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران هم با توزیع فرمهای نظرسنجی درجایگاهها، کیفیت خدمات در زمینه سوخت رسانی و پرداخت الکترونیک بهای سوخت مورد ارزیابی و بررسی هموطنان قرار داده است.

درحال حاضر یکهزار و611 جایگاه سی.ان.جی و دوهزار و800 جایگاه بنزین و گازوئیل فعال در 31 استان کشور در مدار بهره برداری قرار دارد.

فرید عامری مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی پیشتر با اشاره به اعلام حالت آماده باش در بیش از 4400 جایگاه برای ارائه خدمات مطلوب سوخت رسانی به مردم در ایام تعطیلات نوروزی به مهر گفته بود: طرح نظارت برعرضه فرآورده های نفتی در قالب 15 گروه نظارتی در مناطق 37 گانه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران انجام می شود.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
ناصر رئیسی فرد هم 28 اسفند ماه با اشاره به افزایش فروش بنزین در سطح جایگاهها به مهر اظهار کرده بود: واریز سهمیه بنزین نوروزی یکی از مهمترین دلایل افزایش فروش بنزین در سطح مجاریهای عرضه سراسر کشور است.

رئیس انجمن جایگاه داران سراسر کشور با تاکید براینکه تا پیش از واریز سهمیه بنزین نوروزی (25 اسفند ماه) میزان فروش بنزین آزاد با نرخ 700 تومانی درسطح جایگاهها افزایش قابل توجه ای پیدا کرده بود، اعلام کرده بود: اما واریز سهمیه نوروز به افت فروش بنزین آزاد منجر شده است.

وی با اعلام اینکه تا پیش ازاختصاص سهمیه بنزین نوروزی به طور متوسط روزانه 20 تا 25 درصد فروش بنزین جایگاهها با نرخ 700 تومانی انجام شده است اظهار داشت: همچنین در این مدت 70 درصد فروش بنزین با نرخ نیمه یارانه ای 400 تومانی و کمتر از پنج درصد با نرخ یارانه ای یکصد تومان انجام شده است.

به گزارش مهر، آخرین گزارش رسمی وزارت نفت نشان می دهد که در روزهای پایانی اسفند ماه امسال میزان بنزین یکصد تومانی ذخریه سازی شده در کارتهای هوشمند سوخت به کمتر از 500 میلیون لیتر کاهش یافته و به عبارت دیگر در شرایط فعلی در بیش از 97 درصد کارتها هیچگونه بنزین یارانه ای ذخیره نشده است.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016