یکشنبه 6 شهریور 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

مشايخي: سينماي ما در پرداختن به فرهنگ رضوي موفق بوده است، فارس

خبرگزاری فارس: «جمشيد مشايخي» گفت: سينما در پرداختن به فرهنگ رضوي خوب و درست عمل کرده است و بزرگان سينما در اين حوزه فيلم‌هاي قابل تأملي ساخته‌اند که بسيار مورد توجه و نظر مردم بوده است.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از ستاد خبري ششمين جشنواره فيلم رضوي، اين بازيگر پيشكسوت سينما درباره تاثيرات و کارکردهاي برگزاري چنين جشنواره‌هايي بر توسعه فرهنگ رضوي گفت: سينما يک رسانه فراگير و جذاب براي مردم جامعه است و هر نوع ارزش والايي را مي‌توان از اين رسانه به مخاطبان القا کرد.

بازيگر «هزاردستان» ادامه داد: سينما هم خوشبختانه در اين چند ساله اخير در پرداختن به فرهنگ رضوي خوب و درست عمل کرده است و بزرگان سينما در اين حوزه فيلم‌هاي قابل تأملي ساخته‌اند که بسيار مورد توجه و نظر مردم بوده است.

مشايخي در بخش ديگر سخنانش ضمن تاکيد بر عناصر مختلف جذابيت سينما عنوان کرد: سينماي ما ثابت کرده که مي‌تواند در جلب توجه مردم به مباحث ارزشي و ديني موفق عمل كند و اگر بخواهد انسان را به سمت حقيقت راهنمايي کند، مي‌تواند با تحقيق و پژوهش به شيوه‌اي درست اين خواسته را محقق کند. به نظر من، اگر هنر نتواند اين کار را انجام بدهد، اسمش ديگر هنر نيست. هنر وسيله‌اي است براي نزديکي انسان به خداوند و ارائه راه درست.

وي گفت: اگر در هنر و سينما همواره به بزرگان دين و بزرگان ادب از قبيل حضرت مولانا ، سعدي و... توجه داشته باشيم، قطعا به سرمنزل مقصود مي‌رسيم.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
بازيگر «کمال الملک» و «پدربزرگ» ضمن اشاره به عنصر تحقيق و پژوهش در ساخت فيلم‌هاي با فرهنگ رضوي گفت: کارگردان و بازيگري که مي‌خواهد فيلمي درباره امام رضا(ع)، کارگرداني و يا بازي کند بايد شناخت کامل و جامعي از سيره ، نحوه زندگاني و نگرش امام رضا (ع) داشته باشد تا مطلب حقيقي را به مخاطبش عرضه کند.

وي اظهار داشت: اميدوارم جشنواره رضوي به‌تدريج با حمايت بيشتر از توليدات مرتبط با جشنواره، نقش موثري را در سينماي ايران بتواند ايفا کند .

ششمين دوره جشنواره فيلم رضوي طي روزهاي 11 تا 14 مهرماه 1390 برگزار مي‌شود.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016