شنبه 9 اردیبهشت 1391   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

اصغر فرهادی فیلم شد

تصویربرداری فیلم کوتاه "اگر اصغر اسکار بگیرد" به کارگردانی رضا کاظمی به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، "اگر اصغر اسکار بگیرد" عنوان فیلم کوتاهی است به کارگردانی رضا کاظمی که در آخرین روزهای سال 90 تصویربرداری‌اش به پایان رسید.

کاظمی که او را بیش‌تر به‌عنوان منتقد فیلم می‌شناسیم، درباره‌ چگونگی شکل‌گیری این ایده گفت: شب اسکار، به دنبال راهی بودم تا بتوانم مراسم را زنده ببینم و آخر هم موفق نشدم. همین ماجرا بلافاصله ایده‌ای را برای یک فیلم کوتاه به ذهنم آورد.

اما خیلی زود و پس از شرکت در یک جلسه‌ نقد فیلم دانشجویی و مواجهه‌ با ابعاد مهم‌تر این پدیده،‌ آن ایده را به‌کلی کنار گذاشتم و سراغ قصه‌ تازه‌ای رفتم که هم به دغدغه‌های همیشگی‌ام نزدیک‌‌تر باشد و هم نگاهی ضمنی به پدیده فراگیر و تاریخی موفقیت فرهادی و فیلمش داشته باشد.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
وی درباره عنوان این فیلم گفت: فرهادی و فیلمش بهانه‌ اصلی شکل‌گیری این فیلم کوتاه شد و در حاشیه قصه‌ قرار دارند. دنبال قصه‌ کلاسیکی هم نبودم. می‌خواستم حال ‌و‌هوای بخشی از جوان‌های این زمانه را به تصویر بکشم.

تصویربرداری این فیلم به عهده منصور حیدری است که پیش از این کارهای متعددی در زمینه‌ فیلم کوتاه و مستند انجام داده و مدیر فیلمبرداری فیلم بلند و تحسین‌شده اوریون به کارگردانی علی زمانی هم بوده‌است. تدوین فیلم را هم فردین صاحب‌الزمانی انجام داده است.

لازم به ذکر است تصویربرداری فیلم کوتاه "اگر اصغر اسکار بگیرد" پس از 3 جلسه، 27 اسفند به پایان رسید و هم اکنون در مرحله تدوین است.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016