پنجشنبه 5 شهریور 1388   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

دوپینیگی‎های ورزش ایران دو دهه محرومند، ایلنا

شورای صدور رای ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) در نشست امروز خود رای محرومیت مربوط به 6 ورزشکار متهم به استفاده از مواد نیروزا در رشته های پرورش اندام، دوومیدانی، کاراته و کشتی ناشنوایان را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، براساس رای اعلام شده مرتضی روشن ضمیر و محمد علی اکبری ورزشکاران رشته پرورش اندام که پیش از این نیز به دلیل مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش دوپینگ به محرومیت دو ساله محکوم شده بودند هر یک به مدت 8 سال از حضور در میادین داخلی و خارجی محروم هستند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
احمد علی وردی (پرورش اندام)، حسن حیدرپور (دوومیدانی)، احسان نعمتی (کشتی ناشنوایان) نیز با محرومیت دو ساله از سوی نادو مواجه شدند. ضمن اینکه مدیران شورای صدور رای نادو برای بهروز افشاری 6 محرومیت از حضوردرمیادین مختلف کاراته را درنظر گرفته اند.

دکتر رامین احمدی طباطبایی سخنگوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) ضمن بیان این خبر به خبرنگار مهر گفت: دلیل تشدید مدت زمان محرومیت مرتضی روشن ضمیر و محمد علی اکبری و درنظرگرفتن رای محرومیت 8 ساله تنها به دلیل سابقه دار بودن آنها دراستفاده از مواد نیروزا بوده است.
وی همچنین به محرومیت 6 ماهه بهروز افشاری اشاره کرد و اظهارداشت: دارویی که نتیجه آزمایش وی به واسطه آن مثبت اعلام شده است در فهرست داروهای خاص قرار دارد. جریمه مربوط به استفاده از این داروها از توبیخ کتبی تا محرومیت 2 ساله است. شواری صدور رای نادو هم بر اساس بررسی های انجام شده بر روی پرونده این ورزشکار و با استناد به بند 7-10 کد وادا این زمان محرومیت را برای وی درنظر گرفت.
طباطبایی همچنین به زمان اعمال محرومیت ورزشکاران دوپینگی اشاره کرد و گفت: آغاز زمان محرومیت این بازیکنان متفاوت از یکدیگر بوده و بر اساس زمان اعلام نتیجه نمونه گیری محاسبه می شود تا زمانی که میزان محرومیت به طور کامل تمام شود.
سخنگوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ زمان درنظرگرفته شده برای اعمال محرومیت ورزشکاران متخلف را به این شرح عنوان کرد:

* ورزشکاران رشته پرورش اندام : 22/4/88
* ورزشکار رشته دوومیدانی: 29/3/88
* ورزشکار رشته کاراته: 23/2/88
* ورزشکاررشته کشتی ناشنوایان: 25/4/88


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016