شنبه 21 شهریور 1388   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

هفته ششم ليگ برتر فوتبال: تراکتور و هوادارانش در انتظار استقلال، جدال آسيايی ها در کرمان (همراه با جدول رده بندی)، مهر

سفر استقلال به يادگار امام (ره) تبريز، جدال آسيايی‌ها در کرمان، رويارويی پرسپوليس با قعرنشين شوک زده از مهمترين اتفاقات هفته ششم ليگ برتر است که از شامگاه يکشنبه آغاز می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، هفته ششم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاههای کشور از يکشنبه شب با برگزاری هشت ديدار همزمان در شهرهای مختلف آغاز می شود که در زير اشارهای گذار به مهمترين اين ديدارها خواهد شد:تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
تراکتورسازی - استقلال تهران
استقلال در فصل جاری اقتدار فصل گذشته را نداشته و بيشتر به دنبال برتری با حداقل گل است. اين را می شود از نتايج اين تيم می فهميد که در آزادی هم به برتری با بيش از يک گل نمی انديشد و نمی رسد. استقلال به همين اندازه در خارج از خانه هم شکننده نشان می دهد و در مصاف با دو تيم ملوان و مقاومت به دو تساوی بدون گل رسيده است.

شاگردان مرفاوی يکشنبه شب در هفته ششم ليگ برتر بازهم ميهمان هستند، اين بار ميزبان آنها تراکتورسازی، پرطرفدارترين و پرتماشاگرترين تيم شهرستانی است که در ورزشگاه يادگار امام (ره) تبريز با خيل هوادارانش انتظار آبی پوشان را می کشد. بدون در نظر گرفتن جايگاه تراکتورسازی در جدول رده بندی، می توان شبی سخت را برای استقلال پيش بينی کرد. در شهری که به ادعای محمد نصرتی، استقلال کمترين هوادار را دارد، مرفاوی و تيمش برای کسب اولين برد خارج از خانه کاری دشوار را پيش رو خواهند داشت.

سپاهان اصفهان - پاس همدان
سپاهان به همان اندازه که در ديدارهای خانگی غير قابل مهار و قدرتمند است، در ديدارهای خارج از خانه شکننده و ضعيف نشان می دهد. شايد اگر تمام ديدارهای سپاهان تا به امروز در خانه برگزار شده بود، امروز اين تيم با اقتدار صدر جدول رده بندی را در اختيار داشت. شاگردان قلعه نويی در هفته ششم بازهم در خانه و اين بار مقابل پاس همدان به ميدان می آيد. تمام جذابيت اين بازی به رويارويی امير قلعه نويی و عليرضا منصوريان در جامه مربيگری دو تيم سپاهان و پاس همدان است. اين دو که هميشه حداقل در ظاهر روابط خوبی با هم داشته‌اند، اين بار رودرروی هم می ايستند و بدون واهمه برای پيروزی تيم‌های خود تلاش می کنند.

مس کرمان - ذوب آهن اصفهان
مس کرمان و ذوب آهن اصفهان، از نمايندگان ايران در فصل آتی مسابقات فوتبال ليگ قهرمانان آسيا هستند. ذوب آهن بر خلاف مس کرمان شروعی خوب در ليگ برتر داشته و امروز يکی از صدرنشينان جدول رده بندی اين مسابقات است. اما تيم پرويز مظلومی با گام‌های لرزان گام در ليگ نهم نهاد و کم کم چهره يک تيم مدعی را به خود گرفت. اين تيم با دو پيروزی در هفته‌های چهارم و پنجم از قعر جدول جدا شده و امروز تيم نهم جدول رده بندی است. شاگردان مظلومی اميدوارند روند پيروزی‌های خود را در مصاف خانگی با ذوب آهن نيز تداوم بخشند و همچنان به صعود در جدول رده بندی ادامه دهند.

پرسپوليس - شاهين بوشهر
پرسپوليس در آخرين ديدار از هفته ششم ليگ برتر دوشنبه شب به ديدار شاهين بوشهر می رود. شايد به ظاهر رويارويی با تيم قعرنشين جدول رده بندی کار آسانی باشد، اما تيمی که دوشنبه شب در آزادی به ديدار پرسپوليس خواهد آمد شاهين هفته های قبل نيست. اين تيم با شوک تغيير مربی به دنبال شگفتی در آزادی است که همين مسئله کار سرخپوشان را دشوار می کند. پرسپوليسی ها که به ادعای کرانچار تا پيش از دربی به صدرنشينی در جدول رده بندی می انديشند، بدون شک نبايد امتياز چنين ديدارهای را از دست بدهند، ديدارهايی که می تواند تفاضل گل سرخپوشان را هم افزايش دهد.

برنامه ديدارهای هفته ششم ليگ برتر به شرح زير است:

يکشنبه - ۲۲/۶/۸۸
* سپاهان اصفهان - پاس همدان، ساعت ۲۱، ورزشگاه ذوب آهن فولاد شهر
داور: قاسم واحدی، کمک‌ها: مرتضی کريمی و بهرام نقوی، داورچهارم: جواد شرفی

* ابومسلم مشهد - راه‌آهن شهرری، ساعت ۲۱، ورزشگاه ثامن الائمه (ع) مشهد
داور: خداداد افشاريان، کمک‌ها: حيدر شکور و غلام آموزگار، داورچهارم: محمدحسين اسدی

* مس کرمان - ذوب آهن اصفهان، ساعت ۲۱، ورزشگاه شهيد باهنر کرمان
داور: رحيم مهرپيشه، کمک‌ها: داود رفعتی و علی موغلی، داورچهارم: آرش خرميان

* سايپا کرج - مقاومت سپاسی شيراز، ساعت ۲۱، ورزشگاه شريعتی کرج
داور: ايرج ساعدی، کمک‌ها: رسول فروغی و محبت علی رضايی تبار، داورچهارم: هادی حاج عباسی

* استقلال اهواز - صبا قم، ساعت ۲۱، ورزشگاه تختی اهواز
داور: سعيد مظفری‌زاده، کمک‌ها: عليرضا کهوری و عباس انتظاری، داورچهارم: اسماعيل آمری

* ملوان بندرانزلی - فولاد خوزستان، ساعت ۲۱، ورزشگاه تختی انزلی
داور: محمود رفيعی، کمک‌ها: بابک داوری و مهدی عاليقدر، داورچهارم: محمدرضا فغانی

* استيل آذين تهران - پيکان قزوين، ساعت ۲۱، ورزشگاه دستگردی تهران
داور: يداله جهانبازی، کمک‌ها: کيانوش داودزاده و سجاد طوری، داورچهارم: فرشيد افشار

* تراکتورسازی تبريز - استقلال تهران، ۲۱:۳۰، ورزشگاه يادگار امام (ره) تبريز
داور: محسن ترکی، کمک‌ها: رضا سخندان و محسن فريمانی، داورچهارم: بابک وسيله بر

دوشنبه - ۲۳/۶/۸۸
* پرسپوليس - شاهين بوشهر، ساعت ۲۱، ورزشگاه آزادی تهران
داور: تورج حق‌وردی، کمک‌ها: حسين خانبان و سعيد علی‌نژاديان، داورچهارم: پيروز سيف‌اله پور

جدول رده بندی ليگ برتر


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016