پنجشنبه 28 آبان 1388   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

نامزد های انتخاب برترین های فوتبال آسیا در سال 2009 اعلام شدند، ایلنا

در کمتر از یک هفته مانده به برگزاری مراسم بهترین های AFC در کوالالامپور، کنفدراسیون فوتبال آسیا فدراسیون فوتبال ایران را به عنوان یکی از کاندیداهای بهترین فدراسیون فوتبال در آسیا اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، AFC امروز فهرست نامزدان بهترین های آسیا در سال 2009 را منتشر کرد و قرار است در این مراسم 18 جایزه به نفرات برتر زنان و مردان فوتبال آسیا اهدا می شود.در این میان و در بخش فدراسیون ها، فدراسیون فوتبال ایران برنده جایزه بهترین فدراسیون سال گذشته، فدراسیون فوتبال ژاپن (که همیشه در این سالها نامزد دریافت جایزه بوده است)، فدراسیون فوتبال عراق و فدراسیون فوتبال امارات که اصلاحات بسیاری در فوتبال این کشور بوجود آورد چهار نامزد این بخش هستند. همچنین نشان افتخار بهترین فدراسیون در بخش زنان هم به یکی از فدراسیون های ژاپن، ویتنام، چین، کره جنوبی و کره شمالی خواهد رسید.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
در بخش انتخاب بازیکن سال آسیا بهترین بازیکنان سال آسیا به تعداد 6 نفر رسیده است. این بازیکنان در بازیهای AFC و FIFA توانسته اند بیشترین نمرات را از (MVP) Most Valuable Player )بگیرند.فیراس الخطیب از سوریه، هادی عقیلی از ایران، کنگو ناکامورا از ژاپن، محمد نور از عربستان ، سید محمد عدنان از بحرین، یوشیتو اندو از ژاپن شش بازیکنی هستند که در انتظار جایزه بهترین بازیکن سال 2009 آسیا به سر می برند.

بدین ترتیب هادی عقیلی پس از بازی ایران و اردن امان را به مقصد کوالالامپور ترک خواهد کرد تا درمراسم انتخاب بهترین های AFC شرکت کند. همچنین علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ،عزیز محمدی رئیس سازمان لیگ، فریده شجاعی نایب رئیس سوم فدراسیون و رئیس کمیته بانوان ،عباس ترابیان رئیس کمیته فوتسال و منصور عظیم زاده رئیس کمیته روابط بین الملل فدراسیون به همراه حبیب کاشانی سرپرست باشگاه پیروزی جهت شرکت در مراسم بهترین های آسیا و همچنین نشست کمیته های کنفدراسیون فوتبال آسیا به مالزی خواهند رفت.البته در بخش بازیکن زن سال آسیا کسی کاندیدا نشده است چون امسال مسابقات زنان آسیا در رده سنی بزرگسالان برگزار نشد امسال بهترین بازیکن و بهترین مربی زنان انتخاب نمی شوند.سایر بخشها به شرح زیر است:

الماس آسیا
نام بهترین فرد برای دریافت جایزه دیاموند آسیا تا روز سه شنبه و اهدا جوایز پوشیده می ماند. او ممکن است کسی همطراز سابورو کاوابوچی رئیس سابق فدراسیون فوتبال ژاپن، سپ بلاتر رئیس فیفا، لنارت یوهانسون مدیر سابق یوفا ویا کن ناگانوما برندگان قبلی این عنوان باشد.

جوان سال آسیا
در بخش مردان کی سونگ یئونگ و کیم مون وو از کره جنوبی که بهترین گلزن آسیا در بازیهای جام جهانی جوانان بود و احمد خلیل اماراتی نامزد هستند.در بخش زنان هم تنها دو بازیکن زن جوان کاندید هستند که مانا ایوابوچی از ژاپن و جی سو یون از کره جنوبی نام دارند.ایوابوچی برنده جایزه بهترین بازیکن زن سال 2008 امسال نامزد بهترین بازیکن زن سال فیفا هم هست.

بهترین سرمربی
هو جونگ مو مربی کره جنوبی، کیم جونگ هون مربی کره شمالی و تاکشی اوکادا از ژاپن که هر سه تیم هایشان را به جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی رسانده اند در بین آخرین نامزدان قرار دارند.

بهترین داور و کمک داور
یوئیچی نیشیمورا از ژاپن، متیو بریز از استرالیا و راوشان ایرماتوف از ازبکستان که در سال قبل بازیهای حساسی را در آسیا سوت زدند به عنوان نامزد انتخاب شده اند.در بخش زنان هونگ ایون آ از کرجنوبی، ملکشام جاکوی از استرالیا و کامنوئنگ پانیپار از تایلند نامزدان بهترین داور زن سال هستند.نامزدان بهترین خط نگه دار مرد تورو ساگارا از ژاپن، متیو کریم از استرالیا و بهادور کوچکاروف از قرقیزستان هستند و از بین زنان ژانگ لینگلینگ از چین ، هایسه یوشیزاوا از ژاپن نامزد شده اند.

بهترین ناظران
از مسابقات سال گذشته که تمرکز بر حرفه ای گرایی بیشتر از هر زمان دیگر بود طلال سویلمین از اردن، سانیل سناویرا از سری لانکا، مازن رمضان از لبنان و عبدول غفور حمید از مالدیو به عنوان نامزد بهترین ناظران مسابقات آسیایی درآمدند.

در جمع زنان نیز امیلی لائو از هنگ کنگ، کانیا کئومانی از لائوس و تیسی لو تینگ از چین در انتظار نام نهایی برای ناظر زن سال آسیا هستند.

بهترین باشگاه
قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا نام پوهانگ استیلرز کره جنوبی را در آخرین روزها به جمع نامزدان بهترین باشگاه سال آورد. به همین ترتیب کویت اس سی قهرمانی ای اف سی کاپ و الاتحاد عربستان نایب قهرمان لیگ قهرمانان دو نامزد دیگر این جایزه شدند.

بهترین تیم
تعجبی ندارد اگر سه نامزد نهایی بهترین تیم های آسیا از بین آنهایی باشد که به جام جهانی 2010 آفریفا صعود کرده اند و به موفقیت بزرگی رسیده اند.کره شمالی که برای دومین بار بعد از 1966 به جام جهانی رسیده، کره جنوبی به خاطر هشتمین صعود پیاپی و استرالیا شایسته ترین های دریافت جایزه بهترین تیم سال 2009 آسیا بوده اند.در بخش زنان هم تیم جوانان ژاپن که قهرمان همین رده مسابقات در آسیا شد، تیم زنان زیر 19 سال کره جنوبی و تیم زیر 16 سال کره جنوبی که همین هفته به قهرمانی نوجوانان آسیا رسید نامزد بهترین ها شدند.

بازی جوانمردانه
این جایزه اگر بیشتراز بقیه جوایز نباشد اهمیتی کمتر از آنها هم ندارد. رقبای مردانه این بخش ژاپن، عربستان و عربستان سعودی هستند.در قسمت زنان هم فدراسیون فوتبال ژاپن بدون رقیب مانده است.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016