جمعه 10 تیر 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

باقری معتمد تکواندوی ايران را المپيکی کرد، نماينده ايران به فينال رقابت‌های انتخابی لندن راه يافت، ايسنا

محمد باقری معتمد نخستين سهميه تکواندو ايران را برای حضور در بازی‌های المپيک لندن به دست آورد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) از باکو، محمد باقری معتمد پس از چهار مرحله تلاش، توانست اوسورينيو، قهرمان قاره آمريکا را با نتيجه ۴ بر يک شکست دهد و به فينال رقابت‌های انتخابی المپيک در ورزشگاه دميرچی شهر باکو راه پيدا کند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
بدين ترتيب معتمد به عنوان يکی از سه تکواندوکار برتر اين دسته توانست يک سهميه حضور در المپيک در اين وزن برای تکواندوی ايران به دست آورد.

او پيش از اين و در رقابت‌های امروز، تکواندوکار اتريشی که عنوان قهرمانی اروپا را در اختيار داشت، تکواندوکار آذربايجانی که به شدت از سوی هم‌وطنانش حمايت می‌شد، روح الله نيک‌پا، دارنده دو مدال برنز المپيک و جهان از افغانستان و اوسورينيو، قهرمان قاره آمريکا را شکست داد تا بتواند به اين دستاورد مهم برسد.

هنوز حريف او در فينال مشخص نيست اما تا همين جای کار نيز او توانسته سهميه حضور در المپيک لندن را برای ايران به دست آورد.

بنا بر قوانين فدراسيون بين‌المللی تکواندو، سهميه‌های حضور در المپيک به وزنی که ورزشکار در آن حضور داشته اختصاص پيدا می‌کند و اين سهميه مختص به حضور باقری معتمد در المپيک نيست و هر تکواندوکار ايرانی ديگر نيز می‌تواند در اين وزن در المپيک شرکت کند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016