شنبه 26 شهریور 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

پروين‌: اين بازي سؤال برانگيز بود، فارس

گفت‌وگو از مهدی نفر

علی پروین با بیان اینکه پرسپولیس در دیدار با استقلال نسبت به بازی با ذوب‌آهن زمین تا آسمان تفاوت کرده بود، گفت: در دربی 71 پرسپولیسی در زمین ندیدم.

علی پروین پس از دربی 71 درباره این بازی و شرایط پرسپولیس در گفت‌وگویی با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، شرکت کرد که در زیر می‌خوانیم.

فارس: علی آقا، بازی را دیدید؟
بله، مگر می‌شود دربی برگزار شود و ما پای تلویزیون نباشیم؟ درست است دخل و خرجی فعلا در این تیم نداریم اما قلب ما سراسر قرمز و پرسپولیسی‌است و به عشق این تیم می‌تپد.

فارس: ارزیابی شما از بازی چیست؟
به نظر من این بازی سؤال‌برانگیز بود. قبل از بازی پیش‌بینی‌هایی کردم اما پرسپولیسی‌در زمین ندیدم.

فارس: چرا؟
قبل از بازی اظهارنظر خودم را با توجه به بازی با ذوب‌آهن عوض کردم و گفتم پرسپولیس برنده دربی 71 است اما این پرسپولیس نسبت به بای با ذوب‌آهن زمین تا آسمان فرق می‌کرد. اصلا هیچکس در حد و اندازه خودش نبود. فقط این بنده خدا کریمی تا توانست دوید و خدایی پنالتی خوبی گرفت.

فارس: فکر می‌کردید نتیجه 2 بر صفر تمام شود؟
واقعا استقلال خیلی خوب بود. روز، روز این تیم بود و همه کار در زمین کرد. گل زد و چند توپ خیلی خطرناک هم روی دروازه پرسپولیس آورد که از دست داد. به نظر من آنها روی این بازی برنامه‌ریزی خوبی کرده بود و اجازه ندادند با زدن گل اول پرسپولیس به خودش بیاید.

فارس: چرا باید پرسپولیس بعد از یک بازی خوب مقابل ذوب‌آهن اینطور باشد؟
اولا به شما بگویم همه خراب بودند. هیچکدام آن بازیکنی که باید باشند نبودند. دلیلش را هم نمی‌دانم. در بازی مقابل راه‌آهن هر 10 دقیقه دو موقعیت گیر می‌آوردند اما در دربی اصلا سردرگم شده بوند و واقعا جای سؤال دارد.

فارس: اگر پنالتی گل می‌شد شرایط تغییر می‌کرد؟
صددرصد. بعضی ‌مواقع‌ یک تیم با زدن یک گل متحول می‌شود. قطعا اگر گل می‌شد شرایط پرسپولیس تغییر می‌کرد.

فارس:‌ نوری شایستگی زدن این پنالتی را داشت؟
بالاخره بدشانسی است. نوری هم بازیکنی بدی نیست. مثل اینکه بدشانسی دست از سر این بنده خدا حمید برنمی‌دارد. نوری ضربه‌اش را زد اما تمرکز لازم را نداشت. واقعا روز بدی بود.

فارس: پرسپولیس با این وضعیت می‌تواند به شرایط ایده‌آل برگردد؟
نمی‌دانم چه اتفاقی می‌افتد اما من از هواداران می‌خواهم صبور باشند. انشاءالله همه چیز درست می‌شود. درست است آنها پرسپولیس واقعی را در دربی ندیدند اما باید تحمل کنند. باور کنید ما خودمان هم بسیار ناراحت هستیم و نمی‌دانم اگر از خانه بیایم بیرون و این هواداران از من سؤال کنند چه جوابی به آنها بدهیم.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
فارس: نتیجه عادلانه بود؟
من نمی‌خواهم بعضی از حرف‌ها را علیه تیمی که دوست دارم بزنم اما استقلال خدایی خوب بازی کرد و مزد تلاش و زحمات خود را گرفت. این فرهاد مجیدی هم دیدید چطور از یک فرصت کوچک گل استقلال را به ثمر رساند.

فارس: مشکل پرسپولیس چیست؟
نمی‌دانم. ما پیشکسوتان پرسپولیس طبق دعوتی که استیلی از ما کرد برادری خود را ثابت کردیم و به تمرین پرسپولیس رفتیم. خدا وکیلی هم بچه‌ها شرایط بدی هم نداشتند اما نمی‌دانم در دربی چه اتفاقی افتاده بود. ما که می‌گوئیم پرسپولیس بدشانسی آورد حالا خدا رحم کند که چه وقت این بدشانسی دست از سر پرسپولیس بردارد. این تیم باید به زودی تکانی به خودش بدهد چون رده پانزدهم جدول شایسته آنها نیست.

فارس: ‌از هیئت مدیره پرسپولیس خبری دارید؟
خیر، منتظر آقای عباسی هستیم تا ببینیم چه تصمیمی می‌خواهد بگیرد. امیدواریم هرچه سریع‌تر تکلیف این تیم روشن شود تا هیئت مدیره با قدرت شروع به کار کند. این بلاتکلیفی به نفع هیچکس نیست.

فارس: در پایان اگر حرفی دارید بگوئید.
دست هواداران پرسپولیس درد نکند. واقعا مثل همیشه با وجود اینکه در چند مدت اخیر پرسپولیس دچار مشکل بود این تیم را همراهی کردند. انشاءالله همه چیز درست می‌شود. می‌دانم خیلی از این هواداران از گوشه و کنار ایران آمده بودند و شب را در آن بدبختی مقابل در مجموعه ورزشی آزادی خوابیده بودند. به آنها خسته نباشید می‌گویم و فقط امیدوارم این بدشانسی دست از سر پرسپولیس بردارد. من در دربی مثل هواداران کارهای ترکیبی خوب را در این تیم ندیدم. در مقابل استقلالی‌ها دست پرسپولیسی‌ها را خوانده و نقاط قوت آنها را خوب کور کرده بودند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016