چهارشنبه 14 مرداد 1388   صفحه اول | درباره ما | گویا


گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

تظاهرات معترضين در روز تحليف محمود احمدی نژاد، راديو فردا

از نخستين ساعت‌های بامداد روز چهارشنبه نيروهای امنيتی و انتظامی مناطق منتهی به ساختمان مجلس را با حضور پرشمار خود به کنترل درآوردند.

شاهدان عينی گزارش می‌دهند که صدها پليس ضدشورش مجهز به کلاهخود و باتوم به همراه نيروهای بسيج به جمع تظاهرکنندگانی که شعارهايی بر ضد محمود احمدی‌نژاد می‌دادند حمله کرده و سعی در متفرق نمودن آنها کردند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


در همين حال شاهدان عينی به خبرگزاری فرانس‌پرس گفته‌اند که نيروهای انتظامی و امنيتی برای پراکنده کردن تظاهرکنندگان در ميدان بهارستان از گاز فلفل استفاده کرده‌اند.

يکی از اين شاهدان به حضور بسيار زياد نيروهای امنيتی و شبه‌نظامی اشاره و اضافه کرده که شماری از تظاهرکنندگان دستگير و با خودروهای شخصی از منطقه درگيری‌ها منتقل شدند.

در چندين نقطه از خيابان جمهوری معترضين تلاش کردند که بر شمار تجمع خود بيفزايند که نيروهای انتظامی با تعقيب معترضين و پراکنده کردن آنها جلوی هر گونه تجمعی را گرفتند.

گزارش‌ها حاکی است که در اين منطقه تجاری تمامی فروشگاه‌ها و مراکز خريد بسته است. تظاهرکنندگان با فريادهای «الله اکبر» و هو کردن نيروهای انتظامی سعی در اعلام حضور خود به ديگران و اعتراض به برخورد نيروهای امنيتی دارند.

تجمع‌های اعتراضی در حوالی ميدان شهدا و خيابان‌های شمالی منتهی به ميدان بهارستان نيز گزارش شده است.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبری فراکسيون خط امام (ره)مجلس«پارلمان‌نيوز»، تمامی خيابان‌های منتهی به ميدان بهارستان بسته شده و بيش از پنج هزار نفر از نيروهای نظامی و امنيتی در اين خيابان‌ها حضور دارند.

همچنين ايستگاه متروی بهارستان نيز به خاطر برگزاری اين مراسم به طور موقت تعطيل شده است.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016