دوشنبه 9 شهریور 1388   صفحه اول | درباره ما | گویا


گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

کروبی: شما در روز قدس نیز بار دیگر قدرت مردم را خواهید دید، ادوار تحکیم وحدت

دبیرکل حزب اعتمادملی گفت: «توقیف روزنامه و فیلتر کردن سایت اعتمادملی خدشه‌ای در اراده ما برای مسیری که می‌پیماییم ایجاد نمی کند و حرکت ما متوقف نمی‌شود، شما باید با اراده و جدیت به فعالیت تشکیلاتی و حزبی خود ادامه دهید».

مهدی کروبی در جمع اعضای شورای مرکزی حزب اعتمادملی که عصر شنبه برگزار شد گفت: «اکنون در شرایط خاصی قرار داریم ولی باید در این شرایط نیز کار تشکیلاتی و حزبی را با جدیت ادامه دهیم و در این راستا باید به برنامه ریزی بپردازیم».تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


وی با تاکید بر اینکه حوادثی که روی داده نباید منجر به سرخوردگی و انفعال شود گفت: «نباید حوادثی که روی داده موجب انفعال شود بلکه باید نشان دهید که مصمم هستید و از میدان بیرون نمی‌روید. بنابراین غم توقیف روزنامه و سایت را نخورید بلکه نشان دهید که با اراده به راه خود ادامه می‌دهید».

کروبی خاطرنشان ساخت: «تقسیم رای که در عرصه انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری صورت گرفت پیامی داشت مبنی بر اینکه بگویند شما جایگاهی ندارید ولی بنده بدون توجه به این مسائل با قاطعیت به راه خودم ادامه دادم و ما باید در میدان حضور داشته باشیم و نشان دهیم که زنده هستیم».

دبیرکل حزب اعتماد ملی تصریح کرد: «باید در این دوران سخت پایمردی و ایستادگی کنیم این روزهای سخت هم به زودی می‌گذرد».

مهدی کروبی با ابراز تاسف نسبت به برخوردهایی که صورت گرفت افزود: «متاسفانه با این شیوه برخوردی که در پیش گرفته شده است به سمت یک چاه ویل حرکت می‌کنند و هیچ کس نمی‌داند که سرانجام به کجا خواهیم رسید. هرچه فکر می‌کنیم نمی‌توانیم به تحلیل درستی از اتفاقی که افتاده است برسیم و سرنوشت مشخص نیست ولی من امیدوارم که هر چه است به منافع ملی کشور ضربه‌ای وارد نشود».

وی با اشاره به شرایطی که اصلاح طلبان در آن قرار گرفته‌اند گفت: «اکنون امکاناتمان بسیار محدود است و بسیار تحت فشار هستیم بسیاری از کسانی که دانشگاهی بودند و یا فعالان سیاسی که از ما حمایت کردند اکنون تحت فشار قرار دارند و در شرایط سختی قرار داریم ولی باید ایستادگی کنیم و تا از آن عبور کنیم».

کروبی با اشاره به هجمه‌ای که به وی به علت نگارش نامه‌ای به هاشمی رفسنجانی شد گفت: «من هیچ گاه بدون سند حرف نمی‌زنم و هرگاه حرفی زده‌ام تا آخر پای آن ایستاده‌ام تا جایی که بتوانم از حقوق مردم دفاع می‌کنم».

وی با اشاره به دادگاه‌هایی که برای فعالان سیاسی برگزار شد گفت: «در دادگاه‌هایی که برگزار شد همه این چهره‌ها می‌گویند که تقلبی در انتخابات صورت نگرفته و خارجی‌ها در حوادث پس از آن دخالت داشتند من نمی‌دانم که این حرف‌ها در چه شرایطی مطرح می‌شود ولی من می‌خواهم این را بگویم هنگامی که فردی از درون زندان ودر شرایط خاص بگوید که در انتخابات تقلب نشده اثری در افکار عمومی ندارد».

وی خطاب به مسئولان گفت: «شما که مدام می‌گویید در انتخابات تقلبی نشده و این افراد هم که این را در این شرایط خاص و تحت فشار تکرار می‌کنند پس دیگر ترس شما از چیست. اگر شما به گفته‌های خود اعتقاد و اطمینان دارید یک برنامه‌ای را در تلویزیون برگزار کنید و استدلال‌های خود را برای اینکه تقلبی صورت نگرفته بیان کنید و آن گاه از طرف ما هم دو نفر می‌آیند و استدلال‌های خود را مطرح می‌کنند و شما که معتقدید مردم خود می‌فهمند اجازه دهید که قضاوت نهایی با مردم باشد».

وی افزود: «شما در روز قدس نیز بار دیگر قدرت مردم را خواهید دید و متوجه می‌شوید که مردم از چه فکر و اندیشه‌ای حمایت می‌کنند زیرا مردم به قول شما خودشان می‌فهمند و درباره آنچه روی داده است داوری می‌کنند».

وی تاکید کرد: «این فشارهایی که بر فعالان سیاسی و دانشگاهی وارد می‌شود نشان دهنده ضعف است و ما در برابر این فشارها ایستادگی می‌کنیم و مصمم و با اراده به راه خود ادامه می‌دهیم».

وی در نهایت خطاب به اعضای شورای مرکزی حزب متبوع‌اش گفت: «به مانند همیشه این روزهای سخت نیز می‌گذرد و دوباره روزنامه و سایت هم فعال خواهند شد. بنابراین شما باید با اراده و مصمم به راه خود ادامه دهید و با برنامه‌ریزی با جدیت به فعالیت تشکیلاتی و حزبی خود بپردازید».


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016