سه شنبه 16 اسفند 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا


گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

روح الامينی: تبرئه فاضی مرتضوی دروغ است، او چند پرونده دارد، الف

عبدالحسين روح الامينی خبر لغو قرار منع تعقيب سعيد مرتضوی در پرونده کهريزک را در حد شايعه دانست و به صراحت اعلام کرد که در صورت صدور چنين دستور قطعا به آن اعتراض می کند.
پدر مرحوم محسن روح الامينی و يکی از شاکيان پرونده کهريزک که سعيد مرتضوی دادستان سابق تهران متهم اصلی آن است در خصوص روند رسيدگی به پرونده کهريزک توضيح داد سعيد مرتضوی در چند شعبه پرونده دارد که يک مورد مربوط به شکايت آقای کامرانی است که قرار منع تعقيب از سوی بازپرس صادر شد و آقای کامرانی هم به آن اعتراض کرد اما پرونده ديگر مربوط به کهريزک است که در دادسرای انتظامی قضات مفتوح است و تاکنون در خصوص صدور لغو منع تعقيب هيچ خبری به اينجانب و آقای جوادی فر و يا وکلای ما اعلام نشده است.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


پرونده دادگاه کهريزک در نتيجه قتل سه جوان دستگير شده در جريان حوادث پس از انتخابات گشوده شد و به نظر روح الامينی تاکنون به نتيجه قابل قبولی نرسيده و سبب اعتراض حضوری وی و شاکيان ديگر پرونده به رييس و معاون اول قوه قضاييه و نيز بازپرس پرونده شده است.
روح الامينی گفت: دادستان سابق تهران با ادعای ابتلای فوت شدگان به مننژيت به پرونده سازی در خصوص سه جوان فوت شده در کهريزک نيزمتهم است و اما به دليل اينکه آقای مرتضوی شغل نظامی ندارد اين پرونده در داسرای نظامی رسيدگی نشد و به دادسرای ويژه قضات فرستاده شد که هم اکنون مفتوح است.
دبير کل حزب توسعه و عدالت اسلامی درباره احتمال انتصاب مرتضوی به رياست سازمان تامين اجتماعی با تلخی پرسيد: چگونه شخصی به دليل اتهامات مختلف از ادامه فعاليت در يک قوه منع می شود، اما قوه ديگری وی را برای رياست بر سازمان بزرگی تاييد می کند؟
در محافل سياسی شايع است سعيد مرتضوی دادستان سابق تهران و رييس ستاد مبارزه با قاچاق کالا، بزودی به رياست سازمان تامين اجتماعی منصوب خواهد شد. ۱۵ نماينده مجلس امروز در تذکری قانونی به احمدی نژاد، اين انتصاب را مخالف قانون و مصالح سازمان تامين اجتماعی دانستند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016