چهارشنبه 4 مرداد 1391   صفحه اول | درباره ما | گویا


گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

پيام محمدصديق کبودوند از زندان؛ اعلام پايان اعتصاب غذا

• محمدصديق کبودوند، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوين در نامه ای با تشکر از همراهانی که در طی اين مدت خواهان پايان اعتصاب غذای نامحدودش شده بودند اعلام کرد که در پاسخ به درخواست ها و به احترام نگرانی آنان به اعتصاب غذای خود پايان می دهد....

کلمه ـ محمدصديق کبودوند، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوين در نامه ايی با تشکر از همراهانی که در طی اين مدت خواهان پايان اعتصاب غذای نامحدودش شده بودند اعلام کرد که در پاسخ به درخواست ها و به احترام نگرانی آنان به اعتصاب غذای خود پايان می دهد.

به گزارش کلمه، محمدصديق کبودوند، رييس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان در بخشی از نامه ی خود تصريح کرده که در حالی به در خواست خانواده، دوستان و همراهانش مبنی بر شکستن اعتصاب غذا پاسخ مثبت می دهد که هنوز موفق به ديدار فرزند بيمار خود نشده است.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


وی نزديک به دو ماه را در اعتصاب غذا به سر برد که نتيجه آن بر اساس آزمايش های پزشکی زندان عفونت کليه و کاهش شديد قند خون و ضعف شديد جسمی و حرکتی و کاهش وزن بود.

کلمه پيش از اين گزارش داده بود که اين روزنامه نگار زندانی در بند ۳۵۰ جمعه شب گذشته، از ناحيه کليه دچار درد شديدی شده که به دنبال آن او را نخست به بهداری زندان اوين و سپس به بيمارستان مدرس تهران منتقل کردند و پس از چند ساعت به زندان اوين بازگشت.

اين فعال حقوق بشر دربند از روز شنبه ششم خرداد ماه دست به اعتصاب غذا زده و بارها اعلام کرد که به دليل بيماری صعب العلاج فرزندش نياز است که به مرخصی رفته و درمان او بکوشد. اما مسئولان قضايی به اين خواسته تن نمی دهند. همچنين دو هفته پيش او برای چند روز دست به اعتصاب غذای خشک زد که به دنبال وخامت حالش اعتصاب غذای خشک را شکست و خواسته های خود را از طريق ادامه اعتصاب تر دنبال می کند.

کبودوند، سردبير نشريه پيام مردم از دهم تير ماه سال ۱۳۸۶ بازداشت شده‌ و در دادگاه انقلاب تهران به اتهام اقدام عليه امنيت ملی از طريق تشکيل و اداره سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان به ده سال حبس و از بابت تبليغ عليه نظام جمهوری اسلامی از طريق ارتباط و مراوده با سازمان‌های بين‌المللی حقوق بشر و ارتباط و مکاتبه با کوفی عنان دبيرکل سازمان ملل متحد و گفتگو با رسانه‌های عمومی به يک سال حبس و جمعاً به يازده سال حبس محکوم شده که در شعبه ۵۶ دادگاه تجديدنظر استان تهران ده سال حبس از بابت تاسيس سازمان، مورد تاييد قرار گرفته و قطعی شده است.

متن اين نامه که در اختيار کلمه قرار گرفته به شرح زير است:

اينجانب محمد صديق کبودوند، بنا به خواست تمامی بزرگوارانی که خواهان پايان اعتصاب غذای نامحدودم شده اند پاسخ ثبت می دهم. به خواست آنهايی که برايم بسيار محترم اند، به خواست آنهايی که برايم عزيزند ،به خواست آنهايی که دوستشان دارم و به خواست وجدان های بيدار و همه کسانی که به جان انسان ها و ارزش های انسانی احترام می گذارند.

بنا به خواست آنهايی که از دور و نزديک نگران من و خانواده ام هستند و بر ما منت نهادند اعلام همبستگی کردند، به خواست آن عزيزانی که طی مدت اعتصاب من دچار رنج و يا بازداشت و يا اضطراب و استرس شدند.

من در پنجاه و نهمين روز به اعتصاب غذای خود پايان ميدهم و بدين وسيله نهايت تشکر و قدردانی خود را ازهمه ی آنهايی که طی اين مدت نگران سلامتی من و فرزندم بودند اعلام و ابراز می دارم.

باسپاس
محمدصديق کبودوند
زندان اوين


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016