یکشنبه 25 بهمن 1388   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

شبکه اسپانیولی ایران در راه است، مهر

قائم مقام رئیس سازمان صدا و سیما از اعلام آمادگی رسانه ملی برای راه‌اندازی شبکه اسپانیولی درصورت فراهم شدن اعتبارات لازم و طرح شبکه مستقل اردو خبر داد.

علی دارابی درباره راه‌اندازی شبکه اسپانیولی به خبرنگار مهر گفت: سازمان صدا و سیما در سال‌های گذشته به توسعه کمی و کیفی توجه ویژه‌ای داشته است. در حال حاضر 110 شبکه رادیویی و تلویزیونی در معاونت برون‌مرزی داریم که به 32 زبان فراملی برنامه پخش می‌کنند. شبکه پرس تی وی متناسب با نیاز مخاطبان انگلیسی زبان و شبکه‌هایی همچون العالم و ... هم برای مخاطبان عرب زبان راه‌اندازی شده است.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
وی در ادامه افزود: سازمان صدا و سیما قصد دارد شبکه اسپانیولی هم تاسیس کند، چرا که کشورهای فراوانی از اروپا گرفته تا قاره آمریکا به این زبان صحبت می‌کنند، به همین دلیل برای راه‌اندازی این شبکه تمهیدات فراوانی در نظر گرفته‌ایم. سازمان صدا و سیما در صورت فراهم شدن اعتبارات لازم برای این شبکه آمادگی راه‌اندازی شبکه اسپانیولی را دارد، حتی مقدمات کار هم مورد بررسی قرار گرفته است.

قائم مقام رئیس سازمان صدا و سیما خاطر نشان ساخت: برای شبکه اسپانیولی نیروهای متخصص شناسایی شدند و آموزش نیروها برای برنامه‌سازی هم در حد معمول در نظر گرفته شده است. به هر حال افرادی که در ایران به زبان اسپانیایی تسلط داشته باشند، به اندازه زبان‌های انگلیسی و عربی نیست. بنابراین بحث آموزش هم در این باره به صورت جدی دنبال می‌کنیم.

قائم مقام رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به یکی دیگر از طرح‌های این سازمان گفت: طرح راه‌اندازی شبکه مستقل اردو زبان هم بررسی می‌شود. البته شبکه سحر سیمای اردو دارد، اما با توجه به اینکه تعداد مخاطبان اردو زبان هم زیاد هستند، قصد داریم یک شبکه مستقل تاسیس کنیم. این مسئله در مرحله طرح بوده و هنوز صحبت زیادی در این باره نشده است. اعتبارات فراوانی برای راه‌اندازی این شبکه نیاز داریم.

دارابی ادامه داد: ما در حال حاضر در جنگ نرم رسانه‌ای هستیم، بنابراین باید ارزش‌های فرهنگ و تمدن غنی خود را در ایران به دنیا معرفی کنیم. دیپلماسی رسانه اقتضا می‌کند که تخصصی کار کنیم. ما تا سال 2015 باید از آنالوگ خداحافظی کنیم و تمام سیستم‌ها دیجیتال شود. این کار بیش از 1000 میلیارد تومان بودجه نیاز دارد. دولت این بودجه را باید تصویب کند تا بتوانیم تجهیزات را خریداری کنیم. امیدوارم اعتبارات لازم فراهم شود.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016