سه شنبه 15 تیر 1389   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

شرایط وزارت ارشاد برای ورود خوانندگان لس آنجلسی، فردا

وزیر ارشاد حضور خواننده های رژیم گذشته در کشور را منوط به عدم اجرای کنسرت در رژیم صهیونیستی دانست و در عین حال یادآور شد که آنها باید درخواست دهند تا مورد بررسی قرار گیرد و به کشور بازگردند.

به گزارش سرویس اجتماعی «فردا» در ادامه اظهار نظرهای مسئولان درخصوص ورود خوانندگان لس آنجلسی به کشور سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم توضیحاتی را در این خصوص داده است. چند روز بعد از اینکه حسینی توضیحات خود درباره شرایط ورود خوانندگان لس آنجلسی به ایران را در حاشیه جلسه هیات دولت به خبرنگار روزنامه تهرارن امروز داد، حبیب محبیان یکی از همین خوانندگان حاضر در کشور برای اولین بار گفتگوی مفصلی کردبا یکی ازروزنامه ها.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
گفتگو با وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی درباره موضوع خوانندگان لس آنجلسی و شرایط ورود آنها به کشور را در زیر بخوانید

چندي است كه تعدادي از خوانندگان زمان ر‍ژيم گذشته در كشور حضور يافتند. آيا اطلاع داريد و واكنش شما به اين حضور چيست؟

به هرحال اين رفت و آمدها روال خود را دارد. آنهايي كه مسئله خاصي نداشته باشند مي‌توانند درخواست دهند و به كشور بازگردند اما بايد به‌صورت موردي اين موارد را بررسي كرد و امكان بررسي كلي در مورد ورود آنها وجود ندارد.

پس راه ورود خوانندگان زمان طاغوت به كشور باز است؟

كساني كه سوابق نامناسبي نداشته اند، احتمالا مشكلي براي ورود به ايران ندارند اما آنهايي كه داراي جرم هستند نبايد توقع بازگشت به ايران را داشته باشند.

چه اقداماتي از سوي ايران جرم تلقي مي‌شود كه شايد مانع ورود برخي خوانندگان به كشور شود؟ خوانندگي در كشورهاي ديگر جرم است؟

موارد زياد است و به عنوان نمونه برخي از آنها در رژيم صهيونيستي حضور يافتند و كنسرت اجرا كردند و انتظار دارند هر وقت خواستند به كشور بازگردند. بايد بدانيد كساني كه با رژيم صهيونيستي مراوده دارند و در كشتار مردم بي‌گناه فلسطين نقش داشتند و همكاري كردند نبايد توقع داشته باشند كه در ايران براي آنها فرش قرمز پهن كنند تا بازگردند.

و سايرين چه حكمي براي ورود به كشور دارند؟

كساني كه مسئله خاصي در گذشته نداشتند مي توانند مانند هر شهروند ايراني به وطن بازگردند. ما ايرانيان زيادي در خارج كشور داريم كه ورودشان به ايران آزاد است و با مانعي روبه‌رو نمي‌شوند. دستگاه‌هاي امنيتي وظيفه بررسي آنها را دارند.

يعني خوانندگاني كه به كشور بازمي‌گردند، اجازه برگزاري كنسرت را خواهند داشت؟

اينها مي‌توانند موردي بيايند و درخواست بدهند تا سوابق و موضع گيري‌هاي آنها بررسي شود.

پس فردي مانند حبيب كه اكنون در ايران است، مي‌تواند درخواست مجوز دهد؟

اينها تك تك به ايران مي‌ايند و هر كدام پرونده جداگانه دارند و پس از بررسي اين پرونده‌ها مي توان در مورد آنها تصميم‌گيري كرد.

از بحث خوانندگان بگذريم. اظهارات اخير رئيس‌جمهور درباره حجاب چه تاثيري بر وزارت ارشاد داشت ؟

مسئوليت وزارت ارشاد را افزايش داد چرا كه در حيطه وظايف ما امور فرهنگي تاثيرگذارتر است لذا ما از تمام ابزارها استفاده مي‌كنيم. دستگاه‌هاي ديگر هم در ‌اين زمينه دخيل هستند و بايد به وظايف خود عمل كنند.

نظر شخصي شما در مورد آن موضع گيري چيست؟ با توجه به حجم گسترده انتقادات به آن، آيا شما موافق معناي موضع گيري‌هاي آقاي رئيس‌جمهور بوديد؟

بايد بگويم كه در دولت انسجام و هماهنگي در تمام زمينه‌ها وجود دارد.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016