شنبه 9 مرداد 1389   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

زلزله در تربت حیدریه و کاشمر - تخریب 50 تا 100درصدی برخی منازل، ایسنا

زمین لرزه‌ای به بزرگی 5 و7 دهم در مقیاس امواج درونی زمین، عصر جمعه حوالی تربت حیدریه در استان خراسان رضوی را لرزاند.

به گزارش ایسنا، شبكه‌های لرزه‌نگاری مركز لرزه‌نگاری كشوری موسسه ژئوفیزیك تهران در ساعت 18 و 20 دقیقه و ‌14 ثانیه روز جمعه هشتم مردادماه رخداد این زلزله را ثبت كردند.

مختصات و مركز این زلزله 59.25 درجه طول شرقی و 35.25 درجه عرض شمالی گزارش شده است.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
تخریب تعدادی از روستاها بین50 تا 100 درصد

معاون برنامه‎ریزی فرماندار شهرستان تربت حیدریه گفت: زلزله امروز در شهرستان تربت حیدریه به ریزش شیشه و ترک خوردگی بسیاری از منازل در شهر منجر شده است.

بهرام سلطانی افزود: تعداد محدودی از روستاهای شهرستان در حوالی مرکز زلزله بین ‌‌٥٠ تا ‌‌١٠٠ درصد تخریب شده است.

وی با تاکید بر اینکه مراجعات به بیمارستان‌های شهر به دلیل زلزله افزایش یافته است، تصریح کرد: بیشتر مصدومان تاکنون به‌صورت سرپایی مداوا شده‌اند.

معاون برنامه ریزی فرماندار شهرستان تربت حیدریه با اشاره به اینکه با بررسی انجام شده وضعیت بخش‌های شهرستان عادی است، بیان داشت: در حال حاضر ستاد بحران در شهرستان تشکیل شده است و بخش های هلال احمر، آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی و نیروهای نظامی و انتظامی در آماده باش می باشند.

سلطانی تاکید کرد: هنوز خسارات دقیقی از زلزله به ستاد بحران شهرستان اعلام نشده است.

تخریب کامل 20 واحد مسکونی

ریس ستاد حوادث غیرمترقبه شهرستان تربت حیدریه از تخریب کامل بیش از 20 واحد مسکونی در پی زلزله عصر امروز در شهرستان خبر داد.

علی اسماعیل‌نژاد با اشاره به اینکه تاکنون تعداد دقیقی از آمار مصدومان اعلام نشده است، بیان كرد: هر چند تاکنون 30 نفر بر اثر زلزله عصر امروز در شهرستان تربت حیدریه به عنوان مصدوم اعلام شده اند.

رییس ستاد حوادث غیرمترقبه شهرستان تربت حیدریه افزود: بیمارستان ها و پادگان های شهر در حال آماده باش کامل هستند.

وی خاطر نشان کرد: 20 واحد مسکونی در روستای "کاریزک" دولت‌آباد زاوه، 4 واحد مسکونی در روستای "فدرد" کامه و یک واحد مسکونی نیز در داخل شهر تربت حیدریه به طور کامل تخریب شده است.

زلزله کاشمر را هم لرزاند

دبیر ستاد بحران شهرستان کاشمر با تایید وقوع زمین لرزه عصر امروز در شهرستان گفت: احتمال وقوع پس لرزه وجود دارد.

علی اصغر مرادزاده با تأیید خبر وقوع زلزله در این شهرستان گفت: تاکنون هیچ گزارشی از بروز خسارت این زمین‌لرزه كه مرکز آن در حوالی تربت حیدریه با قدرت 5.7 ریشتر بوده اعلام نشده است.

او تصریح كرد: با توجه به اینکه احتمال وقوع پس لرزه وجود دارد، هماهنگی لازم با مدیریت بحران استان انجام شده است.

دبیر ستاد بحران شهرستان کاشمر با اشاره به اینکه به دلیل کوهستانی بودن بخش کوهسرخ کاشمر هماهنگی لازم با بخشدار صورت گرفته و و نیروهای امداد و نجات آماده باش هستند، گفت: هر چند به دلیل موقعیت خاص منطقه خدمات رسانی به‌سختی انجام‌پذیر است.

وی تصریح نمود : باید با توجه به زلزله خیز بودن منطقه در ساخت و ساز واحدهای مقاوم دقت بیشتری صورت گیرد .

مرادزاده افزود: باید با فرهنگ سازی لازم به شهروندان راه های مقابله با زلزله را آموزش داد.

طبق اعلام، به دلیل طولانی بودن مدت زمانی وقوع زمین لرزه مردم شهرستان‌های خلیل‎آباد و بردسکن نیز شاهد وقوع زمین لرزه بودند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016